61 مدل لباس عروس جدید و شیک 2022 + راهنمای انتخاب لباس عروسی

اما همیشه اینگونه نبوده است و لباس عروسی که ما از آن به عنوان لباس عروس (سنتی) یاد میکنیم، اکثراً مدرن هستند. از ویژگیهای بارز و البته متفاوت لباس عروس در این دهه، حضور عناصر فلزی در لباس عروس بود. سبکی که در آن زمان بورس بود. کسانی هم که رنگ سفید را برای لباس عروس انتخاب میکردند به این دلیل بود که باور داشتند رنگ سفید نماد پاکی و معصومیت است و به راحتی میتواند روح شیطانی را از عروس دور کند. رنگهای تیره و شامپاین برای شما بهتر از رنگ های سفید و خالص هستند. ما بیشتر تمایل داریم که روی رنگ متمرکز شویم، با این که رنگ سفید انتخابی مناسب برای عروسها در غرب، از نروژ تا آرژانتین و رنگ قرمز، مناسبتر برای عروسهای سنتی شرقی است. در روش سوم هم که این روزها مرسوم تر و به صرفه تر است، پوشاک مجلل آماده را اجاره میکنید و هزینه یک شب آن را به مزون دار پرداخت می کنید.

بسیاری از خانم ها متمایلند در شب عروسیشان بسیار متفاوت ظاهر گردند بنابراین لباس هایی با رنگ های متفاوت را انتخاب می کنند . در لباسهای عروسی دهه 1950 عناصر دیگری مانند تور به لباسهای عروس اضافه شد، بعدها گردنبندهای دلبند نیز جزئی از لباس عروس در این دهه شدند. در انتخاب لباس عروس دنباله دار مهم ترین عامل قد شماست. در ابن دوران به دلیل درگیری با جنگ، برای صرفهجویی در پول، لباسها از پارچههای بسیار معمولی دوخته میشد. اگرچه موارد استثنائی هم وجود داشت، مانند ماری؛ ملکه اسکاتلندی که در سال 1558 برای لباس عروس خود، رنگ سفید را انتخاب کرد. در این دوران، سبکهای لباس عروسی در دهه 1930 میلادی از جنس ریون دوخته میشدند و شکل و فرم بسیار سادهای هم داشتند.

لباسهایی با شکل و شمایل متفاوت و سبکهای مختلف. روندی که در زمینه لباس عروس محجبه (Hijab wedding gown) شکل گرفته می تواند سبب توسعه سبک مد و لباس اسلامی در کشورهای مختلف شده و بخشی از فرهنگ شرق را با لباس های عروس مفهومی و پوشیده به فرهنگ مد و لباس غربی وارد کند. سعی کنید زمان زیادی برای انتخاب و خرید لباس عروس در نظر بگیرید، شا باید بین ۶ تا ۸ ماه وقت بگذارید تا لباس متناسب خود را پیدا کنید. از چه پارچههایی برای دوخت لباس عروس استفاده میشده است؟ 8. اکسسوریهای همراه لباس عروس مانند تاج، تور، کفش، دستکش و… با این حال، این تعجب برای آنها با هیجان همراه بود، زیرا در مدت کوتاهی پس از آن، زنان ثروتمند در سراسر اروپا و آمریکا، برای لباس عروسشان رنگ سفید را انتخاب میکردند. نکته پنجم: بعضی از خانم ها، پایین تنه بزرگ تری از بالا تنه دارند و اختلاف سایز در آن ها عیان است.

پس خود را در گروه چاق و لاغر تقسیم نکنید ممکن است فردی با وزن 120 در فرم اندام مستطیلی قرار بگیرد و فردی با سایز 55 اندام دایره ای داشته باشد. ما با انتخابهایمان به رنگها معنی میدهیم، گویا رنگ سفید است که فقط میتواند نشاندهنده آغاز جدید برای هر شخص باشد، در حالی که رنگ قرمز فقط میتواند نشاندهنده زندگی، شانس و جشن باشد. در حقیقت ملکه ویکتوریا با انتخاب رنگ سفید برای لباسی که برای روز ازدواجش تهیه میشد تغییراتی را در این عرصه ایجاد کرد که همچنان تا به امروز باقی مانده است. از طرفی مقرر کرده بودند که رنگهای خاصی در بعضی از روزهای سال پوشیده شود، برای مثال: رنگ سبز در فصل بهار، رنگ قرمز در فصل تابستان، رنگ زرد در فصل پاییز و رنگ سیاه در فصل زمستان.