3) چه مدلی متناسب می باشد؟

در انتخاب کت و شلوار برای این مراسم می توانید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید و رنگ های مختلفی را برای لباس خود در نظر بگیرد. این که در ایران کل سنت ها و سیستم بر وابستگی به خانواده بنیان شده و حتی یک پسر 29 ساله هنوز از باباش پول تو جیبی می گیره و دخترها از پدر و مادر و بعد همسرشون متوقع هستند که اون ها رو به آرزوشون برسونه اما اگر همین آدم ها به مسئله ای حساس شوند محشر کبری به پا میشه که تو قرن 21 به من گیر میدی! اگه بری بالاتر مثل فرشته و نیاوران و اون طرفا باید حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیون پول بدی». همچنین داماد در کنار عروس خانم باید پوستی متناسب داشته باشد. بعد از انتخاب کت و شلوار مناسب که مهمترین قسمت خرید برای داماد است و حتما باید برای آن به خوبی وقت بگذارد و کت و شلواری را انتخاب کند که حتما با اندامش متناسب باشد و به خوبی بر روی بدنش بنشیند، به سراغ اکسسوری ها میروید.

• کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک برای افرادی که قد بالاتنه آنها نسبت به پایین تنه کوتاه تر است مناسب است و کت های کوتاه برای افرادی که پاهای کوتاهی دارند ، برازنده تر است. ولی اگر مراسم عروسیتون پاییز و زمستونه بهتره از پارچههای ضخیمتر یا پارچههایی که خز دارند رو بپوشید. اکسسوری: در صورتی که می خواهید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید سعی کنید اکسسوری ساقدوش ها را با داماد هماهنگ کنید اگر داماد از کراوات استفاده می کنید، پاپیون های مشکی می توانند یک انتخاب عالی باشند، در صورتی که از کراوات برای ساقدوش ها استفاده می کنید سعی کنید رنگ مشکی را به عنوان گزینه اصلی در نظر بگیرید البته تا جایی که تناسب آن را با سایر اجزای ست ساقدوش ها بهم نریزد.

اگر در پروسه ازدواج هستید و مراسمهایی مثل بله برون، عقد و نامزدی درپیش دارید، حتما این مطلب را با دقت مشاهده کنید و از جدیدترین و شیکترین ست لباس عروس و داماد برای بله برون، نامزدی و عقد ایده بگیرید. البته حتماً بـه این نکته اهمیت دهید کـه درکنار زیبایی، اسانی هم داشته باشد. این گزینه ها را با مشورت عروس و دوستان و خیاط خود، به یک گزینه کاهش داده و آن را برای دوخت، در اختیار خیاط مجرب لباس دامادی قرار دهید. بههمین سبب، چندین نمونه از کتوشلوارها و تجهیزات جانبی این لباس را انتخاب کردهایم که بهسادگی میتوانید پس از مطالعه و مشاهده تصاویر کتوشلوار مناسب مراسم را انتخاب کنید. شما میتوانید با سلیقه خود سبدهای بهتری طراحی کنید ولی اگر در این کار مهارت کافی ندارید، بهتر است به افراد باتجربه در این حرفه بسپارید.

میتوانید از دستمالهای مناسب با رنگ کروات خود هم استفاده نمایید و در جیب خود قرار بدهید. با اخم و ناراحتی سوال هایی می پرسید و نتیجه هایی می گرفت که فقط جواب نه بشنود. زمانی که تماس گرفتند پدرم گفت موردی ندارد بیایید اما نه برای خواستگاری برای آشنایی! از زمانی که دانشجو شدم پدرم اصرار داشت که ازدواج کنم اما من هر بار می گفتم نه و بهانه ای می آوردم. زمانی که در تهران دانشجوی کارشناسی ارشد شدم اصرار های پدرم هم بیشتر شد. حسام طوری رفتار می کرد که انگار من رفته ام خواستگاری اش و مزاحم مجردی اش شدم!