3) چه مدلی متناسب می باشد؟

ضمنا باید دست هایتان را کمی تکان داده و به بالا ببرید، حلقه ی آستین نباید کشیده شود وگرنه لباس برای شما تنگ خواهد بود. البته باید بدانید که شلوار دامادی را حتما باید با کفش اندازه بزنید تا کوتاه نشود، زیرا در روز عروسی شما فقط با کفش خواهید بود و اصلا جالب نیست که جوراب آقای داماد از زیر شلوارش پیدا باشد. را بپوشید تا اگر نقص یا کم و کاستی وجود داشت بتوانید آن را برطرف کنید. ساقدوش های داماد در جشن عروسی یک نقش مهم بر عهده دارند و آن متمایز کردن و برجسته کردن داماد در جشن عروسی است شاید شما هم این داستان قدیمی را شنیده باشید که فلسفه ست لباس ساقدوش با لباس داماد برای جلوگیری از دزدیده شدن داماد در جشن عروسی است شاید این تنها یک داستان ساده باشد اما چیزی از اهمیت ساقدوش ها و لباس هایشان کم نمی کند ساقدوش ها می توانند باعث افزایش اعتماد بنفس داماد شده همچنین در زمان عکاسی این ساقدوش ها هستند که به شما کمک می کنند در آلبوم عکس های عروسیتان فوق العاده به نظر برسید، آنها می توانند شما را تکمیل کنند، شخصیتی برجسته و برتر نشان دهند و اعتماد به نفستان را متحول کنند بنابراین ست لباس ساقدوش با لباس داماد را جدی بگیرید.

با رعایت این نکات یک داماد تنومندتر به نظر می رسید. اگر هنگام خرید کت و شلوارتان متوجه شدید که آستین کت برایتان بلند است، حتما از فروشنده و یا یک خیاط ماهر بخواهید تا قد آن را برای تان اندازه کند در غیر این صورت کوتاه تر به نظر خواهید رسید. ضمنا فراموش نکنید که برای مراسم نامزدی نیز این موضوع کاملا صدق می کند و باید قبل از آن که اقدام به خرید پیراهن کنید، به رنگ پارچه ی لباس نامزدتان توجه کنید تا رنگ های آن ها کاملا هماهنگ باشد. نکته اول این که اگر مراسمتان در فصل تابستان است پوشیدن جلیقه به همراه کت باعث میشود که گرما کلافه تان کند نکته دوم این که اگر خیلی چاق و یا کوتاه قد هستید به هیچ عنوان جلیقه نپوشید.

ست کردن و انتخاب بهترین مدل لباس برای ساقدوش ها می تواند به شکوه و جلال برگزاری مراسم عروسی شما کمک شایانی کند. در انتخاب جنس کت و شلوار دقت داشته باشید جنسی را انتخاب کنید که در طی چندین ساعتی که بر تن شماست چروک نشود. معمولا نباید جنس پارچه یقه کت ، با جنس پارچه کراوات و پاپیون متفاوت باشد. می توانید از ست های غیررسمی نیز برای ساقدوش ها استفاده کنید منظور از ست های غیر رسمی پوشیدن تیشرت و جین نیست بلکه با انتخاب درست می توانید از ترکیب تک کت ها و شلوار های مناسب با آن استفاده کنید این ست برای تعداد بیش از چهار ساقدوش می تواند یک ترکیب جالب را پدید آورد برای ساقدوش های کمتر و مجالس عروسی خیلی رسمی بهتر است ساقدوش ها از کت و شلوار یکدست و رسمی استفاده کنند. اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید ، می توانید یک کت و شلوار باریک فیروزه ای را با یک تی شرت سفید و کفش کتانی سفید ترکیب کنید که ظرافت تحسین برانگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد.

جزئیات بیشتری مثل تی شرت و لباس خانه ، لباس زیر ، لباس گرم مثل پلیور و کاپشن ، کیف دستی و چمدان ، کفش دامادی و کتانی یا کفش اسپرت ، جوراب و کراوات یا پاپیون و کمربند ، تی شرت و پیراهن مردانه ، وسایل حمام مثل حوله و ژیلت و شامپو و شامپو بدن و افتر شیو ، عطر و ادکلون و اسپرت و مام بدن ، سشوار و اتو مو و ماشین اصلاح و در نهایت سجاده و جانماز و مهر و تسبیح و یک جلد قرآن نفیس به رسم تبرک. اما در مورد جزئیات خرید داماد هر محل یا هر استان و قومیتی رسم و رسوم مخصوص به خود را دارند .