3) چه مدلی متناسب می باشد؟

برای همین در تدارکات مربوط به جشن عروسی کمتر به نوع لباس و آرایش داماد اهمیت میدهند و همه نظرها روی عروس خانم است، اما امروزه و با پیشرفتها در زمینه مد و زیبایی باید بدانید که تدارکات عروسی دیگر فقط برای عروس خانمها نیست و داماد هم به این سلسله مراحل تشریفاتی اضافه شده است. از آن جایی که خانمها در اکثر مسائل حساسیت بیشتری به خرج میدهند در مسائل مربوط به جشن عروسی هم تشریفات برای جنس زن است. به طور کلی چیزی که بیش از همه در انتخاب لباس داماد مهم می باشد، هماهنگی بین پایان لباس هاست.

پوشت یا دستمال جیبی یکی از مهمترین اکسسوری ها میباشد رنگ و طرح پوشت را مناسب با رنگ و طرح کراوات،پیراهن و کت و شلوارتان انتخاب کنید. همانطور که میدانید هر ناحیه لباس محلی و سنتی مخصوص به خودش را دارد و شما میتوانید با کمی خلاقیت از بین تمامی لباسهای موجود بسته به نوع سلیقهتان لباس محلی انتخاب کنید. در حال حاضر پیراهن ها و کت و شلوارهای مختلفی در بازار و ژورنالهای خیاطی وجود دارد.این موارد انتخاب را کمی برایتان دشوار می سازد.این تصور که انتخاب لباس برای آقایان بسیار آسان است امری اشتباه است.در ادامه مجموعه ای از طرح های روز را جمع آوری کرده ایم تا باعث سهولت در کارهایتان شود. رنگ کروات، رنگ پاپیون، رنگ پیراهن داماد با تزیینات پیراهن، نوع و رنگ پارچه یا بخشهای کوچکی از لباس ست میشود. بهترین نوع پوشش برای خاص بودن استفاده از لباس محلی است.

جهت مشاهده بهترین مراکز خرید لباس داماد به قسمت آگهی های مزون لباس عروس و داماد مراجعه فرمایید. به منظور خرید کت و شلوار دامادی رنگ های رسمی مانند مشکی، سرمه ای و یا زغالی تیره را انتخاب کنید. با توجه به اینکه دختر و پسر برای اولین بار در جشن نامزدی که به منظور آشنایی بیشتر خانواده ها صورت می گیرد حضور پیدا می کنند تمایل دارند به بهترین شکل ظاهر شوند.مشکل اینجاست که یکباره با پیشنهادات بسیار لباسهای مدرن و سنتی مواجه شوند. پارچه های رنگ روشن در صورتی که دارای خطوط عمودی باشند با جلیقه، شلوار و کفش مشکی، ست بسیار زیبایی را ایجاد می کنند.این نوع از کت و شلوارهای تابستانه را جوانهای خوش پوشی که تمایل دارند علاوه بر شیک بودن، شاد جلوه کنند مورد استفاده قرار می گیرند.

• پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت برازنده اشخاص لاغر است و پارچه های سبک و دارای راه راههای عمودی مناسب افراد چاق است. پارچه های راه راه انتخاب خوبی برای دامادهای کوتاه قد می باشد. انتخاب رنگی مناسب برای لباس مراسم عقد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است شما رنگ لباس هایتان را با توجه به رنگ پوست و سایر ویژگی های ظاهری خود انتخاب نمایید. می توانید با این نوع کت و شلوار جزئیاتی مانند پاپیون یا کراوات فلانل یا پشمی، جلیقه پشمی یا جیر، به همراه کفش هایی قهوه ای رنگ را نیز امتحان نمایید. البته اغلب نوع سه دکمه آن طرفداران بیشتری دارد.