۶۰ مدل کت و شلوار دامادی شیک و جدید با راهنمای خرید

رنگهای طوسی و سرمهای هم انتخابهای دیگری است که پیشرو دارید؛ انتخابهایی که چندان قابل توصیه نیستند. این رنگها با وجود زیبا بودنشان در حالت عادی در ذاتشان چندان رسمی نیستند و به همین دلیل اجازه نمیدهند که شما در لباس دامادیتان درست و حسابی به چشم بیایید. یکی از آیین ها این بود که یک روز قبل از عروسی یک گاو می کشتند و از گوشت گاو در طی این دو شبانه روز عروسی استفاده می کردند.البته الان هم این مراسم هنوز رایج هست تمام اقوام پول به عنوان “گوشتی سَری” می دهند بعد مراسم “دونه شورون” دارن در واقع همان شستن برنج می باشد تمام فامیل جمع می شود و برنج را داخل تشت های بزرگ می ریزند بعد روی سر قرار می دهند و می برند به داخل یک باغ و برنج را می شورند و در آن جا جشن هم می گیرند. قبل از عروسی خانواده و دوستان داماد برای جمع کردن هیزم به صحرا می رفتند و خانواده داماد داخل یک دستمال شیرینی و شکلات قرار می دادند و برای کسی که پس از جمع کردن هیزم زودتر برگردد به او به عنوان هدیه می دادند که به زبان محلی “هِمِه” می گویند ولی الان با وجود نفت و گاز دیگر هِمِه جمع نمی کنند.

زنان اهل هند، مالزی، اندونزی و چند کشور دیگر در جنوب و جنوب شرقی آسیا هم گاه از لباسهای پوشیده برای مراسم عقد و نامزدی استفاده میکنند. لباس عقد محجبه یا لباس عقد پوشیده در میان ایرانیان محبوب است. مادر داماد پولی را به عنوان پول عقد به مادر عروس می دهد که به زبان محلی “کٌش دِلِه” می گویند. مراسم “شیرینی خورون” به زبان محلی “سفره وری” که از قدیم تا به الان با کمی تفاوت پابرجاست و همان جشن نامزدی می باشد. در انتخاب کت و شلوار برای این مراسم می توانید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید و رنگ های مختلفی را برای لباس خود در نظر بگیرد.

اما شاید شنیدن خبر اینکه یک داماد با زیرشلواری در مراسم جشن عروسی خود شرکت کرده کمی برایتان عجیب و خندهدار باشد. اگر رنگ مشکی را برای کت و شلوار دامادی تان انتخاب کرده اید بدون شک بهترین پیراهن برای شما پیراهن سفید است. یکی از مشکلاتی که در برگزاری مراسم عروسی با آن مواجه می شویم، انتخاب رنگ لباس مناسب برای ساقدوش های داماد می باشد. اگر قرار است در حد و اندازه یک داماد خوش تیپ ظاهر شوید فقط باید به یک جوراب ساده کمی نازک و به رنگ مشکی فکر کنید. اگر کت وشلوار سفید را انتخاب میکنید بهتر است برای کمربند، کفش و سایر انتخاب هایتان به رنگ مشکی فکر کنید. اگر می خواهید از هر نظر داماد خوش تیپی باشید نباید به یک پیراهن معمولی فکر کنید. در انتخاب کت و شلوار اندام و سایز خود را در نظر بگیرید اگر دارای اندام ورزشی هستید حتما کت و شلوار معمولی انتخاب کنید و حتما جلیقه را نیز در مراسم به تن داشته باشید.در اتو کردن لباس ها دقت کنید خط اتوی شلوار را به پهلو بزنید تا قسمت جلویی شلوارتان صاف باشد.

امروزه فقط گت عروسی برپاست که فقط یک روز عروسی است و “گوشتی کشی” ، “دونه شورون” و مبارک باد و مراسم لباس پوشی داماد و حنابندان عروس و داماد و دادن شیربها و بردن عروس با ماشین به خانه داماد در همان یک شبانه روز برگزار می شود. برای آشنایی بیشتر با این موضوع و اینکه چطور می توان لباسی انتخاب کرد که فیت اندام شما باشد مطلب ” چطور لباس عروس انتخاب کنیم؟ این آیین در روستای فولادمحله از توابع شهرستان مهدیشهر در گذشته با رسوم خاصی برگزار می شد که در حال حاضر نیز برخی از رسم های آن همچنان پابرجاست. ” را در شادیما مطالعه کنید.