نکاتی برای انتخاب لباس داماد – ولیمه

با هدیه هایی که اقوام دادند مابقی وسیله های خانه را خریدیم! نظرمان را که به خانواده آقا حسام منتقل کردیم.پدر همسرم گفتند 14 سکه هم به عنوان هدیه به صلوات ها اضافه کنید. حسام همیشه به مادر و پدرم می گفت من راضی نیستم بخاطر جهیزیه ای که برای زینب جان می خرید یک تار مویتان سفید شود و یا به سختی بیافتید. مثلا حسام به پدر و مادرم گفت می خواهم برای شام عروسی کباب بدهم. هر کسی چیزی می گفت و نظری داشت. برای این جیب می توان یک دستمال ابریشمی و یا یک گل کوچک انتخاب کرد.

مرسوم شده که برای عکاسی به آتلیه می روند. اگر کت و شلوار دو تکه انتخاب می کنید سعی کنید از جنسی انتخاب کنید که هوا به خوبی در آن گردش داشته باشد تا داماد احساس گرما نداشته باشد، سعی کنید از پارچه های طبیعی و جنسهایی مانند نخی و کتان انتخاب کنید. دیده شده که بعضی از آقا دامادها در این روز از کت اسپرت استفاده می کنند. در انتخاب رنگ لباس ها حتی لباس دامادی، به روانشناسی رنگ و کمپوزیسیونی که تناژ های مختلف رنگ ایجاد می کنند توجه داشته باشید. به عنوان داماد، انتخاب رنگهای مشکی و سفید مناسبترین رنگها هستند. به همین دلیل باید قبل از عروسی نیز به فکر خشکشویی لباس های خود باشید.

خیلی از عروس خانم­ها نگران برگزاری شب خواستگاری هستند و از هفته­ها قبل تدارک آن را می­بینند. لباس عروس هم از یکی از دوستانم که یک سال قبل ازدواج کرده بود قرض گرفتیم. من فقط برایم اخلاق و دینداری همسرم مهم بود و مادیات برایم مهم نبود. کلیپ فرمالیته ضبط می کنند و هزینه زیادی صرف آلبوم مخصوص عروس و داماد می کنند اما ما فقط دوربین ساده ای کرایه کردیم که از مراسم فیلم یادگاری داشته باشیم.ساده گرفتیم که بقیه جوان ها هم ساده بگیرند. عروسی را در زاهدان گرفتیم. سطح توقع مان را آوردیم پایین و مراسم ازدواج مان را ساده گرفتیم. همین حدیث مرا به بلوغ فکری ای رساند که در سن 17 سالگی برخلاف برخی از هم سن و سال هایم ساده ازدواج کردم. رنگ هایی مانند طوسی و سرمه ای نیز گزینه های مناسبی برای کت و شلوار داماد می باشند.

مورنینگ سویت یا سویت صبحگاهی، کت بلندی است که تا بالای سینه واقع شده و دنباله ای تا میان زانو را در بر می گیرد. برایم مهم نبود که چه می گویند می خواستیم ساده بگیریم و بیشتر سرمایه مان را صرف زندگی مشترک مان کنیم نه چشم و هم چشمی! تو چه می دانی مهریه چیست! وضعیت مالی پدر هایمان تقریبا خوب بود اما چون همسرم دلش می خواست مستقل باشیم و هزینه مراسم ها را خودمان بدهیم. ولی خداروشکر پدرم برای من احترام زیادی قائل بود و قبول کرد که 124 هزار صلوات باشد. از این تیپ بعد از جشن عروسی، در اتفاق های مهم و متفاوت نیز استفاده ی زیادی می توان کرد. همین که عقدم ساده و در جوار امام رضا برگزار شود برکتش در زندگی ام خواهد آمد و واقعا هم داریم این برکات را می بینیم.