مناسبترین لباس برای داماد چه لباسی است؟

در غیر این صورت برای دیده شدن در عکسها باید به رقابتی تنگاتنگ با عروس خانم فکر کنید! به گزارش دوشیزه به نقل از نیزوا، آیین ها ی اقوام در برپایی مراسمات و جشن ها به ویژه مراسم عروسی می تواند به صورت خاص و ویژه برگزار شود. یکی از آیین ها این بود که یک روز قبل از عروسی یک گاو می کشتند و از گوشت گاو در طی این دو شبانه روز عروسی استفاده می کردند.البته الان هم این مراسم هنوز رایج هست تمام اقوام پول به عنوان “گوشتی سَری” می دهند بعد مراسم “دونه شورون” دارن در واقع همان شستن برنج می باشد تمام فامیل جمع می شود و برنج را داخل تشت های بزرگ می ریزند بعد روی سر قرار می دهند و می برند به داخل یک باغ و برنج را می شورند و در آن جا جشن هم می گیرند. اگر از آن دسته افراد هستید که مدل های مختلف مو را در زمانهای مختلف امتحان کرده اید و از این مطمئن هستید که چند مدل مو هست که به صورتتان می آید و می خواهید در شب عروسی متفاوت تر از چند ماه گذشته باشید، می توانید یکی از مدل های انتخابی خود را به آرایشگرتان پیشنهاد دهید.

بد نیست بهصورت اختصاصی مروری بر چند لباس عقد داماد هم داشته باشیم. زنان اهل هند، مالزی، اندونزی و چند کشور دیگر در جنوب و جنوب شرقی آسیا هم گاه از لباسهای پوشیده برای مراسم عقد و نامزدی استفاده میکنند. مراسم “شیرینی خورون” به زبان محلی “سفره وری” که از قدیم تا به الان با کمی تفاوت پابرجاست و همان جشن نامزدی می باشد. مادر داماد پولی را به عنوان پول عقد به مادر عروس می دهد که به زبان محلی “کٌش دِلِه” می گویند. قبل از عروسی خانواده و دوستان داماد برای جمع کردن هیزم به صحرا می رفتند و خانواده داماد داخل یک دستمال شیرینی و شکلات قرار می دادند و برای کسی که پس از جمع کردن هیزم زودتر برگردد به او به عنوان هدیه می دادند که به زبان محلی “هِمِه” می گویند ولی الان با وجود نفت و گاز دیگر هِمِه جمع نمی کنند.

پس از انتخاب ساعت های اسپرت برای دامادی پرهیز کنید. پس به سمت اجاره میروید. اگر کت وشلوار سفید را انتخاب میکنید بهتر است برای کمربند، کفش و سایر انتخاب هایتان به رنگ مشکی فکر کنید. درتصاویر زیر سایر مدلهای لباس عقد عروس و داماد را میبینید. از خانه داماد شیرینی و کله قند و شکلات و لباس و طلا و جواهر را داخل سینی بزرگ که مجمه نام دارد می ریزند و آن را تزیین می کنند و سپس مجمه ها را بر سر می گیرند به همراه داماد و فامیل های داماد به خانه عروس می برند. این سبک کت شلوار مردانه، در مراسم خیلی رسمی مثل عروسی یا جشن های ملی توسط جنتلمن ها بر تن می شود و البته به نسیت مورنینگ سویت، کاربرد کم تری دارد.

اما امروزه به دلیل گستردگی صنعت مد و لباس تنوع کت و شلوار برای آقایان ، دامادها برای انتخاب بهترین و مناسب ترین کت و شلوار دچار مشکل می شدند. این رنگها با وجود زیبا بودنشان در حالت عادی در ذاتشان چندان رسمی نیستند و به همین دلیل اجازه نمیدهند که شما در لباس دامادیتان درست و حسابی به چشم بیایید. به همین دلیل نباید به هر خشکشویی جهت شست وشوی این لباس ها اعتماد کرد. اگر می خواهید از هر نظر داماد خوش تیپی باشید نباید به یک پیراهن معمولی فکر کنید. در انتخاب کت و شلوار اندام و سایز خود را در نظر بگیرید اگر دارای اندام ورزشی هستید حتما کت و شلوار معمولی انتخاب کنید و حتما جلیقه را نیز در مراسم به تن داشته باشید.در اتو کردن لباس ها دقت کنید خط اتوی شلوار را به پهلو بزنید تا قسمت جلویی شلوارتان صاف باشد.