مطمئن باشيد كه پشيمان نمي شويد

این نوع لباس عروس محجبه مراسم های مختلط و متناسب با روحیه و فرهنگ ایرانیان است. مراسم ازدواج در روم باستان، با مهمانی و ضیافت مخصوص برگزار میشد. ثروتمندان همانطور که امروزه هم شاهد آن هستیم، با انتخاب لباس عروسیهای عجیبوغریب که از بهترین پارچهها دوخته و تزئین شدهاند، عروسیشان را برگزار میکنند. از طرفی، مردم عادی معمولا این مجالس را با پول کمتری برگزار میکنند. رومئو و ژولیت شکسپیر نمونهای کامل از عشق جوان است که برای پیروزی بر یک نزاع خانوادگی تلاش میکنند. هرچند که از دوران ویکتوریا به بعد پوشیدن لباس سفید در بسیاری از مراسم کم کم توانست خود را به بسیاری از فرهنگها و کشورها تحمیل کند، اما هستند کسانی که طبق آیین و رسم و رسوم خود عمل کردند و میکنند. مخصوصا الان که هزینه خرید با افزایش نرخ ارز، بخش قابل توجهی از هزینه پوشاک مراسم را شامل می شود.

خانمهایی که در دسته مثلثی برعکس قرار میگیرند اصولاً عرض شانهها و بالا تنه بیشتر از بقیه بدن است. خانمهایی که در دسته گلابی شکل قرار میگیرند باید لباسی را انتخاب کنند که ساده و یا پرنسسی باشد چرا که در این افراد اندازه شانه کمتر از بقیه قسمتها است. مدل پرنسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و تو پر هستند، انتخاب خوبی است. از طرفی، سن ازدواج در آن زمان بسیار کم بود، حتی در برخی فرهنگها، اگر پدر دختر بدون وارث مرد فوت میکرد، دختر برای دریافت ارث و میراثاش باید با یکی از پسر عموهای نزدیکاش ازدواج میکرد. لباس عروس پرنسسی یکی از زیباترین لباس هایست که بیشتر عروس خانم ها نمی توانند از انتخاب آن بگذرند.

اگر دوست دارید که ناحیه گردن و بالاتنهتان کشیدهتر به نظر برسد، باید یقه را بازتر بگیرید و عرض آن را زیاد کنید. اما همیشه اینگونه نبوده است و لباس عروسی که ما از آن به عنوان لباس عروس (سنتی) یاد میکنیم، اکثراً مدرن هستند. انتخاب لباس مناسب شاید به نظر خیلی سخت باشد، آن هم با آن همه مدل های موجود در بازار که اگر ندانید چه چیزی شایسته ی اندام شماست، نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید. زشت ترین لباس عروس دنیا چه خصوصیاتی دارد؟ اگرچه موارد استثنائی هم وجود داشت، مانند ماری؛ ملکه اسکاتلندی که در سال 1558 برای لباس عروس خود، رنگ سفید را انتخاب کرد.

برای خانمهای دسته دایرهای شکل، اندازه در همه قسمتها زیاد است به همین دلیل بهتر است که از لباسهایی که یقه آن پوشیده و دارای آستین است استفاده کنند. صرفنظر از وضعیت واقعی خانواده، لباس عروسی راهی مهم برای اعلام وصلت زن و مرد است. عروسی یک رویداد مهم اجتماعی محسوب میشد که عروسها حجاب مخصوص که به حجاب زرد (رنگ شعله) معروف بود را داشتند، بنابراین عروسها همچون مشعلی بودند که نور و گرما را به خانه شوهر خود میبردند. ما با انتخابهایمان به رنگها معنی میدهیم، گویا رنگ سفید است که فقط میتواند نشاندهنده آغاز جدید برای هر شخص باشد، در حالی که رنگ قرمز فقط میتواند نشاندهنده زندگی، شانس و جشن باشد. از آنجایی که در آن دوران، پیدا کردن پارچه سفید رنگ و البته حفظ و نگهداری آن بسیار سخت بود ، فقط زنان ثروتمند توانایی خرید و نگهداری این لباس را داشتند. این دسته از خانمها در انتخاب آزاد هستند اما توصیه میشود که از انتخاب لباسهای راسته پرهیز کنند و بیشتر به سمت لباسهایی با دامنهای پهن گرایش پیدا کنند.