مطمئن باشيد كه پشيمان نمي شويد

بصورت V شکل هستش و سینه ها رو در بر مگیره. در روزگار قدیم لباس عروس به رنگ آبی بود و رنگ سفید معنای عفت و پاکی امروزی را نداشت و بیشتر نشانگر ثروت و توانگری بود. یقه مربعی میتواند شانهها را هم ظریفتر جلوه دهد. عروسی که در تصویر مشاهده می کنید، در سال ۱۹۵۷، لباس عروس پفی از نوع بدون یقه یا دکلته پوشیده است. مدلی که در تصویر مشاهده می کنید یک لباس عروس از برند پیر گاردین در سال ۱۹۶۴ بر تن کرده است. خوشبختانه با این سبک هم میتوان لباسهای زیبایی یافت، بنابراین میتوان گفت که پوشیدگی یک لباس عروس از زیبایی آن چیزی نمیکاهد و بیشتر به سلیقه شما بستگی دارد.

در این دوره، بسیاری از عروس ها لباس های گشادی که قد دامنش تا روی زمین بود می پوشند تا بتوانند راحت تر حرکت کنند. در این دوره، عروس ها تورهای بلندی داشتند و علاوه بر این که عروس ها رنگ سفید را برای لباسشان انتخاب می کردند، لباس هایشان تا گردن پوشیده و مدلشان راسته و کمر باریک بود . وقتی برند دیور لباس های پوشیده با آستین های بلندی که در سر شانه کمی پف داشتند را در دهه ۱۹۷۰ رونمایی کرد عروس خانم ها مشتقانه از این مدل استقبال کردند. برای تهیه لباس عروس، حداقل باید یک ماه تا یک ماه و نیم قبل از تاریخ مراسم اقدام کرد تا سر فرصت لباس آماده شود و خیاط وقت کافی داشته باشد ولی خیلی از عروس خانم ها به دلیل دوندگی های نزدیک مراسم و حتی استرس طی این مدت لاغر می شوند و وقتی برای پرو می روند، اندازه هایشان تغییر کرده است ولی راه حلی برای این مشکل وجود دارد؛ خیاط های لباس عروس به جای زیپ، پشت لباس را با بند به هم وصل می کنند که به صورت ضربدری بسته می شود، این کار هم نمای زیبایی به پشت لباس می دهد و هم باعث می شود بتوان اندازه آن را به دلخواه تا حدی تغییر داد تا بالاتنه درست قالب اندام عروسباشد.

حذف آستین از لباس عروس مدی بود که کم کم رواج پیدا کرد زیرا کمی ریسکی به نظر می رسید. عروس هایی که توان مالی خرید لباس ابریشم طبیعی را نداشتند، مدل های ارزان تر از جنس ریون یا ابریشم مصنوعی را انتخاب می کردند که ظاهری شبیه به همان کپی طبیعی شان داشت. این مدل لباس عروس بر خلاف لباس عروس های پوشیده با آستین بلند بود که از همان زمان به بعد مد شد. اگر شما میخواهید این تفاوتها را از قدیم تا همین امروز متوجه شوید و تخصصیتر به آن نگاه کنید لطفا همراه ما باشید. با روزیاتو همراه باشید. برای این که ببینید مدل لباس عروس طی ۱۰۰ سال گذشته چه تغییر و تحولاتی را از نظر طراحی و مدل پشت سر گذاشته است، خواندن این مطلب روزیاتو را از دست ندهید.

ملکه ویکتوریا اولین فردی نبود که برای لباس عروسی خود رنگ سفید را انتخاب میکرد ولی اولین فرد در دوره مدرن بود. این مدل به صورتی مورد استقبال قرار میگیرد که دیگر نمیتوانید غیر از این مدل لباس عروس جدید ، مدل دیگری را داخل بازار پیدا کنید. در دهه ۸۰، مخصوصا اواخر این دهه، لباس عروس ها تنگ تر شد و دیگر پفی نبودند. پس از جنگ جهانی، یک دوره پر رونق و مرفه آغاز شد و این موضوع در لباس های عروسی هم منعکس شد. این نکته درگوشی را هم به خاطر داشته باشید که بستن یک کمربند پهن نیم تنه بالای شما را بلندتر نشان خواهد داد. در ادامه به منظور مشاهده شما عزیزان نمونه هایی از انواع لباس عروس در طرح های مختلف و جدید را به نمایش گذاشته ایم. عکسی که مشاهده می کنید متعلق به عروسی یک زوج در سال ۱۹۲۹ است.