مدل های محبوب لباس عروس و اندامهای مناسب برای آنها

در تاریخ، عروسها به ندرت لباس خاصی را برای روز عروسی خود خریداری میکردند. حتی در برخی از نقاط جهان رسمی وجود دارد که میگوید لباس عروس لازم است با باورها و سنتها، هماهنگ شده و رنگ خاصی داشته باشد و هر باوری هم رنگ مخصوص به خود را داشت. این پارچه ظریف و زیبا دارای ظاهری بیوزن و سبک است که جلوه لباس را به خوبی عوض میکند، از این رو در دوخت لباس عروس و لباسهای مجلسی بسیار کاربرد دارد. پس اگر اندامی زیبا دارید با پوشیدن این لباس میتوانید آن را به خوبی نمایش دهید اما اگر فرم بدن مستطیلی دارد و برجستگی اندام شما مناسب نیست به هیچ عنوان سراغ این مدل لباس نروید. تنها چند رنگ بود که از پوشیدن آنها در روز عروسی اجتناب میشد.

روند پوشیدن لباس عروسی تمام سفید به سلطنتی دوران ویکتوریا بازمیگردد. لباس عروس های آستین بلند یه حسن دیگه هم دارن و اون اینه که اگه کسی بخواد زیر لباس عروس گن بپوشه معمولا با لباس عروس های یقه باز غیر ممکنه و اینجاست که حسن اصلی لباسهای پوشیده بیشتر به چشم میاد. لباس عروس های یقه هفت بیشتر مناسب خانومهایی هست که بالا تنه چاقی ندارن. زیرا از جلوه یقه خواهد کاست. البته یقه سه سانتی در دو مدل پشت باز و پشت بسته هست که اونهایی که پشتشون بازه، در واقع لباس عروس های پشت گردنی هستن. چرا که باسن بزرگ شما در پف این دامن مخفی شده و زیبایی های بالاتنه شما خودنمایی میکند. بنابراين بايد توجه را از قسمت پايين تنه به سمت بالاتنه سوق داد.

در اين اندام فرد داراي شانه و دور سينه بزرگ و پايين تنه كوچك است. کسانی هم که رنگ سفید را برای لباس عروس انتخاب میکردند به این دلیل بود که باور داشتند رنگ سفید نماد پاکی و معصومیت است و به راحتی میتواند روح شیطانی را از عروس دور کند. در حقیقت، بسیاری از عروسها بودند که در روز عروسی خود لباس مشکی به تن میکردند. این فرم بدنی بهتر است از لباس عروسهای راسته و ماهی استفاده نماید و ت می تواند سراغ لباس هایی با مدل پرنسسی نرود. طرح هایی که روی لباس عروسی طراحی شده توسط Luigi Massi طراح آتلیه ی Versace می بینید نقاشی هایی که 6 بچه ی عروس و داماد کشیده اند. چند راه براي رهايي از مشکلات پوستي ناشي از پوشيدن لباس عروس وجود دارد و اولين کاري که ميتوان براي پيشگيري از ايجاد اين ناراحتيهاي پوستي پيشنهاد کرد، پوشيدن لباسهاي نو و دست اول است.

پارچه شیفون، نوعی پارچه ابریشمی است که بافت سبکی دارد و از آنجایی که نازک است، معمولا به عنوان رویی لباس مورد استفاده قرار میگیرد. برای دوخت لباس عروسی مورد علاقهتان میتوانید پارچههای بسیاری از جمله؛ ساتن، چارموز، نوعی از پارچه ابریشمی، ارگانزار و توری را استفاده کنید، اینها سنتیترین پارچههایی است که برای لباس عروسی مورد استفاده قرار میگیرد. اگر میخواهید قد بلندتر از حالت معمول خودتان به نظر برسید؛ از انتخاب لباسهای با خط کمر پایین پرهیز کنید، چرا که این مدل لباسها بالاتنه را کوتاه نشان میدهد و در نتیجه قد شما کوتاهتر دیده میشود. اگر زودتر جستجو برای لباس عروس را آغاز کنید، میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

0 دیدگاه دربارهٔ «مدل های محبوب لباس عروس و اندامهای مناسب برای آنها;

دیدگاهتان را بنویسید