لباس داماد در مراسم عروسی

در انتخاب مدل لباس به شرایط خانواده و نوع مهمانی نیز توجه کنید. در این بخش از مقاله به بهترین و مناسب ترین رنگ لباس ساقدوش با توجه به شرایط مختلف اشاره می شود.یکی از نکات مهم در مورد انتخاب رنگ لباس ساقدوش، توجه به تیپ و لباس های داماد و بستگان نزدیک داماد می باشد. معمولا نزدیک عروسی که می شود خانواده ها شروع می کنند به بحث و جدل که مراسم چنین باشد و چنان باشد اما برای ما برعکس بود! اما بعد با خودم فکر کردم چرا باید خجالت بکشم. کسی که باید خجالت بکشد دختر هایی هستند که با سطح توقع بالای شان ازدواج را این قدر سخت کرده اند و باعث شدند این همه مجرد در جامعه وجود داشته باشد. اوایل از اینکه کسی بفهمد لباس عروسم را قرض گرفته ام خجالت می کشیدم و هرکس می پرسید می گفتم کرایه کردم.

به خودم افتخار می کنم! به خودم افتخار می کنم که با اینکه در سن 17 سالگی ازدواج کردم به چنین بلوغ فکری ای رسیده بودم. ست های چرمی ویستور تماما از چرم طبیعی ساخته شده اند و طرح های بسیار متنوعی دارند که می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. یقه برگردان های نازک که به آن ها مدل کلاسیکی می گویند فرم اندام را زیباتر و رسمی تر نشان می دهند و بیشتر طرفدار دارند. آنها مخالفت کردند و گفتند نه غذای ساده تر بدهید. کت هایی که دکمه کمتری دارند چون رسمی تر هستند برای مراسم عروسی مناسب ترند .

جواب این است که شما خواه نا خواه چون نسبت به لباس عروس تقریبا گستردگی و انتخاب های کمتری پیش روی خود دارید، میتوانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید. کت شلوار دامادی با این اندام، خیلی کم استفاده می شود ولی احساس لباس های شاهزادگان را به داماد و مدعوین خواهد داد که نظرها را جلب می کند. ست کت و شلوار مشکی با پاپیون، یکی از پیشنهادهایی است که ما در ایران پوشاک برای داماد های عزیز داریم. شما کباب بدهید جوان های دیگر هم از روی چشم و هم چشمی چنین کاری می کنند. حسام همیشه به مادر و پدرم می گفت من راضی نیستم بخاطر جهیزیه ای که برای زینب جان می خرید یک تار مویتان سفید شود و یا به سختی بیافتید. خودم بارها دیده بودم هر کسی هر عروسی ای می گرفت، چه ساده و چه همه چیز تمام و تجملاتی پشت سرش حرف بود.

همین حدیث مرا به بلوغ فکری ای رساند که در سن 17 سالگی برخلاف برخی از هم سن و سال هایم ساده ازدواج کردم. چون شرایط مالی همسرم این اجازه را نمی داد که هم قسط وام ازدواج را بدهد و هم هزینه زندگی و هم خرید وسایل، وسایلی را که حسام باید تهیه می کرد بعد از عروسی خریدیم. بعضی ها می گفتند حتما خواستگار نداشته که به چنین ازدواجی رضایت داده و انقدر سریع قبول کرده یا می گفتند حتما نقصی داشته! تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. در زمان مجردی روایتی از حضرت رسول صلی الله علیه و آله خوانده بودم که فرمودند هر کس به خواستگاری شما آمد و ملاک های دینداری را داشت او را رد نکنید. همین که عقدم ساده و در جوار امام رضا برگزار شود برکتش در زندگی ام خواهد آمد و واقعا هم داریم این برکات را می بینیم.