لباس داماد در مراسم عروسی

قبل از خرید لباستان علاوه بر در نظر گرفتن نظر و سلیقه شخصیتان حتما به این اصول دقت نمایید تا کت و شلوار کاملا متناسب سایز شما باشد و بر تنتان بنشیند . اما باید بدانید این مدل کت ها هرگز برای لباس دامادی مناسب نیست و جلوه ی بدی به اندامتان می دهد . کت و شلوارهای دامادی بهاره باید دارای پارچه خنکی باشد. کسی که باید خجالت بکشد دختر هایی هستند که با سطح توقع بالای شان ازدواج را این قدر سخت کرده اند و باعث شدند این همه مجرد در جامعه وجود داشته باشد. خودم هم اصلا دخالتی در خرید جهیزیه نداشتم که این وسیله را خریدید یا نه؟ یعنی عروسی را گرفتیم و با هدیه هایی که اقوام دادند مابقی وسیله های خانه را خریدیم. با هدیه هایی که اقوام دادند مابقی وسیله های خانه را خریدیم! این را همه می دانند که رنگهای مورد اشاره با وجود زیبا بودنشان در حالت عادی، در ذاتشان چندان رسمی نیستند و به همین علت هم برای لباس داماد پیشنهاد نمی شوند.

ولی تنها چیزی که شایان ذکر است این است که لباس شما باید دقیقا سایز خودتان باشد. از قدیم الایام رسم بر این بود که لباس عروس را سفید و لباس داماد را مشکی در نظر می گرفتند اما امروزه تنها از رنگ مشکی برای کت و شلوار استفاده نمی کنند .رنگ هایی مانند سفید ، کرم ، قهوه ای ، آبی ، طوسی و … اگر می خواهید یک ترکیب عروسی در میانسالی بسازید ، می توانید با استفاده از پیراهن سفید ، کراوات سبز و جلیقه در داخل کت و شلوار با رنگ های قهوه ای روشن ، در ترکیبات مردانه شیک باشید. این موضوع تا آن ها اهمیت دارد که داماد باید از ماههای قبل و هفتهها قبل از برگزاری جشن عروسی و عقد لباس خود را یا توسط خیاطی ماهر طراحی کرده باشد و یا به صورت آماده آن را از فروشگاهی خریداری کرده باشد.

حسرت لوازم آرایشی و لباسهای شیک قرار نیست تا روز عروسی برای دختران امروزی باقی بماند؛ چرا که استفاده از عطر و ادکلن، لوازم آرایشی و بهداشتی، لباسهای شیک و مد روز برای تمام جامعه عادی شده و اکثر عروس خانمها، در هنگام خرید عقد و عروسی احساس نیاز برای بیشتر این لوازم را ندارند. لباس و کت و شلوار داماد در شب عروسی یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده جشن عروسی می باشد. همانطور که عروس خانم ها برای انتخاب لباسشان حساسیت به خرج می دهند و می خواهند در مراسم عروسیشان بی نقص باشند داماد نیز باید در انتخاب کت و شلوار خود وسواس به خرج دهد و کاملا با دقت خرید نماید زیرا داماد در ان شب حکم پادشاه را دارد که باید در کنار ملکه خود و به اندازه ی او مورد تحسین قرار گیرد و بدرخشد . این مدل بسیار به مدل کلاسیکی نزدیک است و جلوه زیباتر و خوش فرم تری دارد .

یقه برگردان های نازک که به آن ها مدل کلاسیکی می گویند فرم اندام را زیباتر و رسمی تر نشان می دهند و بیشتر طرفدار دارند. لباس داماد : لباس دامادی;شاید مهم ترین لباسی است;که اقا پسرها فقط یکبار بر تن می کنند;و باید کاملا آن را با دقت انتخاب نمایند;تا اندام و استایلشان را به بهترین شکل نشان دهد;و پا به پای عروس خانم در خاطره انگیزترین;شب زندگیشان بدرخشند . کت و شلوار انگلیسی تن خور خوبی دارد و خطوط بدن را کاملاٌ نشان می دهد. تصاویر منتشر شده عروس را در حالی که یک لباس سنتی بسیار زیبا بر تن دارد در کنار داماد که با زیرشلواری در مراسم شرکت کرده نشان میدهد.