فلسفه لباس عروس از کجا آمده است؟

اگر شما یک لباس سنگین با حجم زیادی از تور را برای روز عروسی نمی خواهید، استفاده از لباس هایی با تورهای گلدار را در نظر داشته باشید. یا اینکه لباس عروسی شان رنگی باشد. ولی اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که به تور کوتاه و یا بدون تور علاقه دارید. برخی مدل دکلته بوده و برخی نیز کاملا پوشیده خواهند بود، در انتها تنها چیزی که مهم است، زیبایی اندام، پوست صاف و بدون عیب شما و میزان راحتی شما در لباس است که مشخص می کند تا لباس از چه اندازه پوشیدگی و نوع آستینی بهره ببرد. در قرون وسطی، ازدواج بیشتر از پیوند میان دو نفر اهمیت داشت و در بسیاری موارد اتحاد و پیوند بین دو خانواده، دو تجارت و حرفه و حتی اتحاد بین دو كشور به شمار می آمد. در آن زمان ازدواج های سلطنتی دارای اهمیت سیاسی بسیاری بود و برای ایجاد اتحاد و پیمانی محكم بین دو كشور انجام می شد، بنابراین لازم بود تا عروس جوان عالی و باشكوه به نظر برسد تا اعتبار و حیثیت كشور خود را تقویت كند و با نشان دادن ثروت و توانگری ملت خود، بر كشور داماد تاثیر بگذارد.

در هر حالتی انتخاب با شماست که چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارید. معمولا برای مدل لباس های عروس جدید که اکثرا ساده و طرح های زیبایی در آن به کار رفته است انتخاب یک تاج معمولی با طراحی ظریف جذاب می تواند شما را در مجلستان راضی نگه دارد. بنابراین عروس در لباس خود در برابر تابش آفتاب می درخشید. این مدل نباید با مدل لباس عروس پری دریایی اشتباه گرفته شود. از این رو لباس عروس های دکلته که شانه های شما را نمایان می کنند، بهترین انتخاب است. شما در این نمونه ها انواع مدل لباس های دنباله دار و همینطور رنگی را می بینید که جذاب و زیبا هستند. در آن زمان پارچه ها با دست ریسیده می شد، بافته می شد و خشك می شد، و در نتیجه استفاده اقتصادی و صرفه جویانه از پارچه معمول بود؛ دامن ها را به شكل جمع، بزرگ و پف كرده درست می كردند، طول آستین ها تا زمین ادامه داشت و دنباله دامن در پشت لباس به طول چند متر كشیده می شد.

بعضی افراد دوست دارند تا در مجلس عروسیشان مدل لباس های دنباله دار را بپوشند. افرادی که از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند، بدون در نظر گرفتن هزینهها همیشه در اوج مد لباس میپوشیدند. طرح هایی که روی لباس عروسی طراحی شده توسط Luigi Massi طراح آتلیه ی Versace می بینید نقاشی هایی که 6 بچه ی عروس و داماد کشیده اند. پس سعی کنید، سادگی، استایل خاص، سبک لباس موردنیاز جهت شرکت در جشن عروسی را نیز درنظر بگیرید. در تمام دوره ها، عروس ها سعی می کنند تا به شکلی لباس بپوشند که مناسب موقعیت اجتماعی آنها باشد و همیشه تا حد امکان متناسب با مد باشد و برای تهیه آن از زیباترین، بهترین و گرانبهاترین موادی که توانایی فراهم کردن آن را دارند، استفاده بشود. اگر شما از ان دسته عروس خانم هایی هستید که دوست دارید تا در جشن عروسی خود از تاج استفاده کنید.

گاهی، عروس خانم ها به خیال این که بهتر است از نظرات مختلف در هنگام خرید لباس عروس بهره مند شوند، روز خرید لباس عروسی تعداد زیادی از دوستان و افراد فامیل را همراه می برند، در حالی که بهتر است فقط دونفر را همراه خود ببرید. نیز طرفداران بیشتری را نیز در بین علاقه مندان به مد باز کرده اند. ولی بهتر برای انکه هماهنگی بین مواردی که دوست دارید تا مدل لباس و تور و تاج به ظاهر و استایل بیاید و جور باشد بهترین راه کمک گرفتن از طراح تان است. زیرا که انتخاب متناسب تور و تاج با مدل لباس عروسی تان و جور کردن آنها با هم بیشتر از سایر موارد به جذابیت شما کمک می کند. در زمان جنگ جهانی دوم زنان وظیفه خود دیدند تا مراسم ازدواج سنتی را ترک کنند، اگرچه اکثر عروس ها ممکن بود تنها چند هفته یا حتی چند روز، پس از مراسم نامزدی خود عروسی کنند.