ضروریترین نکات برای انتخاب کت و شلوار دامادی که باید بدانید – منومد

یکی دیگر از انتخابهای عالی و راحت برای لباس فرمالیته داماد، تیپ اسپرت کلاسیک است؛ یعنی پیراهن و شلوار به همراه جلیقه برای داماد انتخاب شود و در جیب آن، پوشت متناسب با دسته گل عروس خانم قرار داده شود. اما اگر همیشه یک مدل مو داشته اید دیگر همین حالا زمان امتحان کردن مدل جدیدی نیست، چون ممکن است یک ریسک باشد و برای همه ی ي کمی عجیب و غریب به نظر برسد. اگر می خواهید از هر نظر داماد خوش تیپی باشید نباید به یک پیراهن معمولی فکر کنید. دسته گل فرمالیته شما باید ترکیبی از رنگهای تند و گلهای وحشی باشد؛ زیرا بیشتر عکسهایتان را در طبیعت می گیرید و دسته گل فرمالیته شما هم باید طبیعی به نظر برسد. انتخاب بین این دو هم کاملا سلیقه ای است اما ما به شما دستمالی از جنس کرواتتان را پیشنهاد می کنیم.

اما از ما میشنوید، خوب است که با هم در هماهنگی و ارتباط باشید و دستکم درباره کلیت لباستان، سبک و استایلش صحبت کنید. اگر وقت کمی دارید و از جمله داماد هایی هستید که کارها را در دقیقه ۹۰ انجام می دهید یا عروسی شما در زمانی است که خیاط مورد نظرتان، وقت و فرصت کافی برای انتخاب پارچه و دوخت لباس شایسته و خوش استایل را ندارد، از لباس های آماده استفاده کنید. جنسی که برای کت و شلوار دامادی تان انتخاب می کنید از هر جنسی می تواند باشد مشروط بر اینکه روی تن شما ایست خوبی داشته باشد و کاملا شق و رق باشد. ساعت نیز یک مقوله ایست که می تواند از شما یک داماد خوش تیپ بسازد توصیه اول و مهمتر این است که ساعتی که برای دامادی انتخاب می کنید تمام استیل باشد. باید فهرستی از وسایل و لباس های مورد نیازتان را داشته باشید.

پس چه بهتر است اگرتا جای ممکن از الگوهای شلوغ و گیج کننده برای چشم دوری کنید و ست لباس عروسی و دامادی خود را در جزئیات المان ها و طرح های جزئی مانند اکسسوری، دسته گل و مدل لباس محدود کنید. اگر دو سمت کت از هم باز ماند « لبه کت » یعنی آن کت برای شما تنگ است. بهتر است کتی با قدی نسبتا بلند بخرید که یقه آرشال داشته باشد، و اینکه دو لبه انتهایی آنها روی هم قرار نگیرد و دکمه آن در محدوده کمربندتان قرار گیرد تا به این وسیله قامتتان بلندتر به نظر برسد. لبه پشت شلوار باید تا وسط پاشنه کفشتان برسد و وقتی راه می روید جورابتان دیده نشود . کت و شلوار داماد ممکن است آخرین دلمشغولی شما باشد ولی این را بدانید که اهمیت آن کمتر از لباس عروس خانم نیست! روز فرمالیته با اینکه پر از لحظات شاد و عاشقانه است؛ اما می تواند روزی دشوار و پرکار برای عروس و داماد باشد؛ زیرا باید حسابی راه بروید و در هر مکان، چندین ژست مختلف بگیرید؛ پس باید لباسی ساده، راحت و آزاد بپوشید تا از پوشیدن لباستان خسته و کلافه نشوید!

در واقع باید لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید و می توانید در کنار همسرتان عکسهای زیبا و طبیعی بگیرید. پیراهن انتخابی شما باید خاص باشد و قابل استفاده برای زدن یک جفت دکمه سر دست زیبا که با سنجاق کراوات ست است باشد. ولی اینکه نوع یقه پیراهن داماد میبایست چطور باشد، تا حد زیادی به این موضوع ربط دارد که می خواهید کراوات استفاده نمایید یا تمایل دارید پاپیون ببندید . گزینههای زیادی برای خرید کادو داماد وجود دارند ولی اولین گزینه که به ذهن هرکسی میآید، خرید لباس بهویژه پیرهن است. بعضیها لباس عروس و داماد را به همسر آیندهشان نشان نمیدهند و میخواهند او را غافلگیر کنند.