ضروریترین نکات برای انتخاب کت و شلوار دامادی که باید بدانید – منومد

کت و شلوار سفید نیز رنگی کاملا هماهنگ با لباس عروس دارد که البته بایستی همراه با کمربند،کفش و دستمال جیب مشکی پوشیده شود تا از حالت یکنواختی خارج گردد. در بقیه موارد و زمانی كه از كت، شلوار و كفش رنگی استفاده میكنید، مطمئنترین روش هماهنگ كردن رنگ جوراب با شلوار است. توصیه می شود برای اینکه متوجه شوید چه نوع کت و شلواری برای شما مناسب است فقط به نظر خود نباید اکتفا کنید و از دیدگاه افراد دیگر هم بهره بگیرید. همچنین این رنگ به افراد درشت هیکل نیز نمی آید. بر اساس گفته های یکی از فروشگاه های مهم و مشتری پسند کت و شلوار بهترین جنس پارچه برای کت و شلوارهای دامادی پارچه ای است که در آن وول به کار رفته باشد ولی اغلب داماد های ایرانی بر اساس فصل سال کت و شلوار خود را انتخاب نمی کنند زیرا قرار است تنها آن را در یک شب بپوشند.

توجه داشته باشید که استفاده از این رنگ برای داماد هایی که دارای رنگ پوست سفید می باشند چندان مناسب نمی باشد زیرا این افراد با پوشیدن چنین کت و شلواری خسته و بی روح به نظر می آیند. که به همراه پیراهنی گیپور شیری یا سفید رنگ با طرحی مینیمال برای عروس یک ست جذاب به نظر میرسد. مدل و نوع لباسی که قرار است به عنوان خواهر عروس یا داماد بر تن کنید بسیار حائز اهمیت است. می باشد. رنگ های روشن در لباس داماد به عنوان انتخاب اشرافی و تشریفاتی به شمار می روند و انتخاب کت و شلوار سفید برای داماد های ریز نقش مناسب تر است. توجه داشته باشید که در مراسم فرمالیته وقت بیشتری برای عکس و فیلم گرفتن دارید ، بنابراین بهتر است لباس های متنوعی بپوشید و عکس های زیبایی به عنوان یادگاری بگیرید. بهتر است بدانید که معدود افرادی از کت و شلوار خاکستری برای شب عروسی استفاده می کنند زیرا قرار گرفتن با این رنگ در کنار عروس چندان جذابیتی نخواهد داشت اما اگر علاقه زیادی به پوشیدن این رنگ دارید پیشنهاد می کنیم که در آن از اکسسوری های مشکی نیز استفاده نمایید تا از یکنواختی در بیاید.

بلکه با رعایت نکات ساده ای مانند توجه به رنگ پوست و فصل و زمان و مکان مراسم و تطبیق آنها با فاکتورهایی مثل بودجه، مدل و دوخت پارچه به علاوه چند مورد جزئی اما مهم، که در ادامه گفته میشود، میتوانید ستی کامل، شیک و خاص داشته باشید. اگر آداب خانوادگی شما با تعریفات مذهبی همخوانی دارد بهتر است از لباس مجلسی پوشیده استفاده کنید تا احترام جمع رعایت شود و چنانچه درجه اهمیت این مسائل برای شما و جمع خانواده چندان بالا نیست استفاده از مدلهای پوشیده و لباسهایی با طرح آستیندار ضرورتی نخواهد داشت و میتوانید با اختیار عمل بیشتری به انتخاب لباس دلخواه بپردازید. در کل رنگ پوست عروس و داماد در انتخاب جنس و طرح لباس های آنها تاثیر زیادی دارد و در خرید، به دقت نیاز دارد.

در یک پاساژ قدیمی، فروشندهی مردی که موهای جو گندمی دارد دربارهی وضعیت امروز خرید بازار کت شلوار میگوید: «وضعیت که خیلی خرابه، دو سال کرونا بود، دو ماه هم کلا تعطیل بودیم الان هم که بازار شروع به کار کرده فقط پنج شنبه جمعه میفروشیم. به همین دلیل لازم است تا در انتخاب کت و شلوار به استایل و فرم بدن داماد توجه شود. دلیل اهمیت بیشتر به کت این است که شلوار را به راحتی می توان تنگ یا گشاد کرد ولی در کت چنین امکانی وجود ندارد و در ابتدا باید به سایز آن دقت زیادی شود. نکته ی مهم دیگر در ست لباس عروس و داماد این است که شما باید با توجه به رنگ پوست (و البته سلیقه) خود لباس عروسی خود را انتخاب کنید. انتخاب کت و شلوار دامادی از لذتبخشترین بخشهای خرید عروسی است.