ست لباس عروس و داماد چیست؟

انتخاب کت شلوار دامادی سنگین و شیک، اگر چه به اندازه انتخاب لباس عروس لاکچری و ظریف کاری شده، ظرافت های زیادی ندارد، اما گزینه نامناسب، همواره تا سال ها در ذهن عروس و داماد و اطرافیان باقی خواهد ماند و با تماشای فیلم عروسی، مرتب تداعی می شود. در انتخاب کت شلوار دامادی شیک، جنس و کیفیت را فدای ظاهر و تزیینات و قیمت نکنید. به گفته نیروانا فتحی یکی از بهترین ترکیبات کت و شلوار دامادی و گل، ترکیب کت و شلوار طوسی یا مشکی با گل ارکیده است. بیشتر دامادها کت و شلوار مشکی یا سرمهای استفاده میکنند اما از جاذبه کت و شلوار طوسی غافل نشوید.

اگر وقت کمی دارید و از جمله داماد هایی هستید که کارها را در دقیقه ۹۰ انجام می دهید یا عروسی شما در زمانی است که خیاط مورد نظرتان، وقت و فرصت کافی برای انتخاب پارچه و دوخت لباس شایسته و خوش استایل را ندارد، از لباس های آماده استفاده کنید. اگر همراهتان در خرید ناشی باشد یا تعارف کند و نظر واقعیاش را نگوید، گزینه خوبی برای همراهی در خرید نیست. اگر قصد دوخت لباس دامادی دارید، حتی المقدور از ژورنال های معروف کت شلوار شیک مردانه و مجلسی داخلی و بین المللی استفاده کنید و زیر نظر یک مشاور مد و لباس مردانه، گزینه های مناسب با استایل خود را انتخاب نمایید. این روزها که اکثر جوانان با کمی تامل از چشم و هم چشمی های مراسمات عروسی چشم پوشیده اند و به گرفتن یک مراسم ساده و خودمانی بسنده می کنند، انتخاب کت تک یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

کت شلوار دامادی را از کجا بخریم؟ بهتر است دو ماه قبل از مراسم عروسی کت و شلوار دامادی را انتخاب کنید، اما اگر به هر دلیلی امکان انتخاب دو ماه قبل از عروسی نبود، حداقل باید یک ماه قبل از عروسی کتوشلوار دامادی را انتخاب کنید. کت و شلوار آقا داماد هم باید جلوه خاص خودش را داشته باشد. چون گل تک بسیار به چشم میآید ضمن اینکه اکسسوریهای لباس عروس آنقدر زیاد است که دست گل چندان به چشم نمیآید اما این وضعیت درباره آقا دامادها برعکس است. هرچند گفته میشود همه وسایل داماد بهتر است با عروس ست شود اما توصیه من به آقا دامادها این است که از عروس خانم بخواهند دسته گل عروس را با گل یقه کت داماد ست کنند. اگر پایین تنه داماد کوتاه تر از بالا تنه است، کت های کوتاه ست شود.

هرچه انتخاب کت و شلوار دامادی به روز عروسی نزدیکتر باشد، ممکن است نتوانید دقیقاً آن چیزی که میخواهید را انتخاب کنید. میخواهید یک داماد خوش تیپ در روز عروسی باشید و کل مراسم معطوف به شما باشد. رازهای خوش تیپ شدن داماد را همین جا بخوانید و به آنها عمل کنید. پس، بهترین مدل کت شلوار دامادی همواره آن مدلی است که متناسب با ظاهر، استایل و تیپ و علایق رنگ و طرح داماد بوده و او را در این پوشش، جذاب و جنتلمن به نمایش بگذارد. چرا که مد و لباس، مقوله ای سلیقه ای و شخصی است و جدا از معیار های کلی در انتخاب پوشش، بسیاری از فاکتورهای انتخاب مد، در میان افراد متفاوت می باشد. در خشکشویی لباس عروس و کت و شلوار داماد باید نکته ای را در نظر داشته باشید. لباس داماد در قیاس با لباس عروس که از فرم و دوخت و استایل بسیار متنوعی برخوردار می باشد، تنوع زیادی نداشته و باید همراستا با اندام، رنگ پوست و استایل داماد تنظیم شود.