راهنمای کامل انتخاب لباس عروس؛ با کمترین اشتباه بهترین را انتخاب کنید – منومد

پیشنهاد میکنیم لباس عروس کوتاه را با کلاه یا تور کوتاه و طراحی خاص ست کنید. بعضی ها همیشه به دنبال تاریخچه هر اتفاقی هستند و برایشان جالب است که روند تاریخی اتفاقات را بررسی کنند و از عوامل دخیل در تغییرات مطلع شوند، تاریخچه لباس عروس نیز می تواند برای آن دسته که علاقه به ریشه یابی تاریخی مسائل هستند جذاب و خواندنی باشد. رنگهایی از قبیل مشکی ، ارغوانی و قرمز جز رنگهای اشرافی به حساب می آمدند و هر کسی توان تهیه آن را نداشت به همین علت اغلب ثروتمندان لباسی با این رنگها به تن داشتند.

۲. برای تهیه لباس عروس، حداقل باید یک ماه تا یک ماه و نیم قبل از تاریخ مراسم اقدام کرد تا سر فرصت لباس آماده شود و خیاط وقت کافی داشته باشد ولی خیلی از عروس خانم ها به دلیل دوندگی های نزدیک مراسم و حتی استرس طی این مدت لاغر می شوند و وقتی برای پرو می روند، اندازه هایشان تغییر کرده است ولی راه حلی برای این مشکل وجود دارد؛ خیاط های لباس عروس به جای زیپ، پشت لباس را با بند به هم وصل می کنند که به صورت ضربدری بسته می شود، این کار هم نمای زیبایی به پشت لباس می دهد و هم باعث می شود بتوان اندازه آن را به دلخواه تا حدی تغییر داد تا بالاتنه درست قالب اندام عروسباشد. ۱۴. اگر اند ام متناسبی دارید ، تقریبا هر مدل لباس عروسی برایتان مناسب است ولی اگر بالاتنه پری د ارید یا مایل هستید لاغراند ام تر و کشید ه تر به نظر برسید ، لباس هایی که بالاتنه بلندی دارند ، اندامتان را زیباتر جلوه می دهند.

امروزه هر عروسی بر اساس سلیقه و سبک شخصیتی و فرم اندامش لباس عروسش را انتخاب می کند و دیگر اطرافیان نقشی در این انتخاب ندارند. اما لازم به ذکر است که هر مدلی مناسب آن ها نیست و باید تناسب اندام و قد آن ها را با لباس عروس بچه گانه در نظر بگیریم. برای خرید و انتخاب لباس عروس باید به ویژگیهای مختلفی مثل جنس پارچه، دوخت، مدل، جواهردوزیها، محل خرید، زمان و بودجه توجه نمود. البته هنوز هم در جاهایی مثل هندوستان این سنت وجود دارد که لباس سفید را برای ادای احترام به متوفی بر تن می کنند و لباس عروس به رنگهای دیگری است.

تاریخچه لباس عروس به رنگ سفید هم مثل خیلی چیزهای دیگر یک سیر تکاملی را از سر گذرانده است. در قدیم اصلا اینطور نبوده که عروس لباسی سفید بر تن کند، عروسها از تمام رنگهای شاد و روشن برای لباس عروسشان انتخاب میکردند. جنگ جهانی چه تاثیری بر لباس عرووس گذاشت ؟ البته در جنگ اغلب عروس ها بهترین لباس خود را برای عروسی میپوشیدند و از خرید و دوخت لباس عروس صرف نظر میکردند. تا قبل از جنگ جهانی اول روز به روز تجملات و زرق و برق لباسهای و زندگی ها بیشتر و بیشتر می شد. حالت اصلاح شده A-Line دامنی برش خورده دارد و بدن نمایانتر از حالت معمولی آن است. مراسم عروسی شما یک بار اتفاق می افتد و حتما دلتان می خواهد در آن شب بدرخشید، بنابراین همان اول سنگ خود را با خیاط وا بکنید و اجازه ندهید نظرش را برای راحت شدن کارش به شما تحمیل کند و اگر عیب و ایرادی در لباس می بینید با قاطعیت بخواهید آن را اصلاح کند و تحت تاثیر رفتار و نشان دادن دلخوری اش قرار نگیرید.