راهنمای جامع انتخاب کت و شلوار دامادی شیک و مناسب

بهعنوان مثال، خانمهایی که پوستی تیره دارند و در آرایشگاه هم از تیرگی پوست آنها کم نکردهاند نباید به دنبال پوشیدن لباسی خیلی روشن باشند. اگر پوستی خیلی روشن دارید تا جای امکان به سمت خرید لباس خیلی روشن نروید. این درست است که برای مراسم عقد یا در محضر میتوان بهجز لباس سفید به سمت لباسهای دیگری هم رفت، اما نکتهای که باید مدنظر باشد این است که تا جای امکان باید به سمت رنگهای شاد رفت و نه رنگهایی مثل مشکی یا قهوهایِ تیره. نکته مهم در مورد این ست این است که می توانید بارها و بارها برای مراسم های مختلف ان را بپوشید. کتهایی که یقه آرشال دارد، در انتها روی هم قرار نمیگیرد و در نتیجه بهترین گزینه برای شماست. انتخاب لباس داماد از کت و شلوار گرفته تا کفش و کمربند برخلاف آنچه ظاهر ماجرا نشان میدهد چندان هم سهل و آسان نیست، این انتخاب ریزهکاریهای خاص خودش را خواهد داشت، به خصوص وقتی قرار است داماد هم پابهپای عروس خانم در شب عروسی بدرخشد.

در ایده آل ترین حالت ممکن شما باید دستبندها، زنجیرها و گردنبندها را غلاف کنید. دلیل اهمیت بیشتر به کت این است که شلوار را به راحتی می توان تنگ یا گشاد کرد ولی در کت چنین امکانی وجود ندارد و در ابتدا باید به سایز آن دقت زیادی شود. برای این جیب می توان یک دستمال ابریشمی و یا یک گل کوچک انتخاب کرد. اگر برای جیب کت یک گل مد نظر شماست باید این گل کوچک باشد. رنگی که هیچ گاه از مد نمی افتد و مناسب ترین گزینه برای مراسم های رسمی می باشد. در فرهنگ ایران لباسی که عمدتاً برای مراسم عقد پوشیده میشود با لباس عروسی متفاوت است. نکتهی دیگری هم که در مورد انتخاب لباس عقد محضری وجود دارد و کاملاً درست است این است که خانمها و حتی آقایان بهتر است لباسی را در محضر یا در مراسم عقد به تن کنند که با رنگ پوستشان سازگار است.

تنها 5 رنگ وجو دارد که می توانید آنها را در تمامی فصول بپوشید. افرادی که قد کوتاه تر و یا اندام چاق تری دارند می توانند از این نوع کت ها استفاده نمایند. در واقع تنوع در لباس عقد بیشتر از لباس عروس است، چراکه معمولا لباس عروس سفیدرنگ است، اما برای لباسعقد میتوان از رنگهای دیگری جز سفید هم استفاده کرد. کت و شلوار سرمه ای از جمله ترکیبات مردانه ای است که در عروسی می توان از آن استفاده کرد. در کنار حساسیتی که لباس عروس دارد، پوشش کت و شلوار دامادی هم از مهمترین ملزومات این روز به شمار میرود که با حساسیت بالایی باید آن را خریداری کرد. ببینید که کدام توناژ رنگی در لباس عروس وجود دارد و متناسب با آن دست به انتخاب رنگ کتوشلوار داماد بزنید. لباس های ساده فرمالیته، بیشترین هارمونی را با طبیعت دارند. برای سایر رنگ های کت و شلوار دامادی، یک جفت جوراب ساده مشکی کافی است.

جذاب ترین لباس فرمالیته برای عروس، لباس های سبک بوهو است که با استفاده از تورهای سبک، حریر ابریشم و پارچه های ساده دوخته می شوند. این سبک از دو چاک بهره میبرد و نشست و برخاست با آن راحتتر است. این دکمه ها عرض سینه را بیشتر نشان داده و فرد را بسیار شیک و رسمی نشان می دهند. ساق جوراب نیز باید بلند باشد تا وقتی که می نشینید یا پا روی پا می اندازید ساق پایتان دیده نشود. همچنین افرادی که صورتی عریض یا گردنی پهن دارند باید به نوع کراوات و یقه لباس نیز توجه کنند که سفت و تنگ بسته نشده باشد.