راهنمای انتخاب کت و شلوار داماد (رنگ، مدل و)

این بار کنار طوسی. نیازهایی که افراد در کنار هم به رفع آن ها می پردازند. از این رو قبل از قرار دادن لباس ها در کمد ابتدا باید از عدم وجود هر نوع لکه یا کثیفی بر لباس مطمئن باشند. بنابراین، رسم بر این قرار بود که لوازم آرایشی، لباس های لوکس و مجلسی، طلاجات و بسیاری از اقلام دیگر، در موقع عقد و عروسی از جانب خانواده ی داماد برای عروس خریداری شود. استفاده از شلوار های پیلی دار می تواند شما را پر تر نشان دهد. اگر چاق هستید، از خرید کت و شلوارهایی که پارچههای براق، ضخیم و کلفت یا طرحهای چهارخانه دارند خودداری کنید، زیرا شما را چاقتر نشان میدهد.

برای کت باید اندازه دور سینه و بازوهای خود و برای شلوار باید اندازه دور کمر و بلندی قد خود را بدانید. اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهی د ارید کت های کوتاه تر برای شما برازنده تر است؛ چون کت های بلند سبب می شوند پاهای شما کوتاه تر از حدی که هست به نظر برسد . احساس نیاز به وسایلی را تجربه کردند که در نسل های قبل وجود نداشت. به همین دلیل اگر در شست وشوی این لباس ها نیز از روش صحیحی استفاده نشود، لباس به سرعت فرم خود را ازدست خواهد داد.

با توجه به اینکه اکسسوری ها برای مردان کمتر است و معمولا مردها علاقه ی کم تری به استفاده از اکسسوری نشان می دهند. شلوار لوله تفنگی یا راسته هم برای بلند نشان دادن قد شما می تواند مناسب باشد. پاپیون هم گزینه دیگری است که برای دامادهایی با استایل بسیار رسمی (مثلا کسانی که تاکسیدو میپوشند) در رنگ مشکی خوب از کار درمیآید. این را همه می دانند که رنگهای مورد اشاره با وجود زیبا بودنشان در حالت عادی، در ذاتشان چندان رسمی نیستند و به همین علت هم برای لباس داماد پیشنهاد نمی شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که بهتر است از انتخاب رنگهای غیر رسمی برای کت و شلوارتان خودداری کنید. اما پیشنهادات دیگر هم برای انتخاب لباس داماد وجود دارد، از جمله انتخاب رنگهای طوسی و سرمهای برای کت و شلوار دامادی است. در ادامه ریزه کاری های بخصوصی برای شما مطرح کرده ایم که مطمئنا برای شما مفید خواهند بود از جمله در مورد رنگ کت و شلوار داماد صحبت کرده ایم و مواردی دیگر از این دست.

پیشنهاد می کنیم که اگر کت و شلوار رنگ سفید را برای جشن ازدواج تان انتخاب میکنید بهتر است برای کمربند، کفش و سایر اکسسوری های تان به رنگ مشکی انتخاب کنید. داماد با کت شلوار سرمه ای و اکسسوری آبی می تونه این ست رو به زیبایی تکمیل کنه. به داماد طوسی پیشنهاد میشه چون مشکی می تونه این ست رو کمی خفه کنه. این پیشنهاد از آن رو است که چون لباس عروس خانم سفید است می بایست شما تا حدودی با همسرتان متفاوت باشید. اگر ازآن دسته افراد هستید کـه مدل هاي مختلف مو را در زمانهای مختلف امتحان کردهاید و از این مطمئن هستید کـه چند مدل مو هست کـه بـه صورتتان میآید و می خواهید در شب عروسی متفاوت تر از چند ماه گذشته باشید، می توانید یکی از مدل هاي انتخابی خود رابه آرایشگرتان پیشنهاد دهید.