در غیر اینصورت چندان زیبا نخواهد بود

رنگ های استفاده شده هم گرانبها و با شكوه بود؛ تنها افراد ثروتمند قادر بودند رنگهای گران قیمتی همچون قرمز، ارغوانی و مشكی را تهیه كنند، زیرا این رنگها بسیار سخت تر از رنگ هایی كه از رنگ های گیاهی طبیعی به دست می آمد، تهیه می شد. بعضی افراد دوست دارند تا در مجلس عروسیشان مدل لباس های دنباله دار را بپوشند. لباس های عروس، با مدل های مختلف مثل، لباس عروس بلند، لبای عروس پرنسسی، مدل های گیپور دار، جواهر دوزی، گلدوزی شده، مدل های لباس عروس پوشیده حجاب دار، پف دار، مدل ماهی، آستین دار، ساتن، پفی، دنباله دار، اسکارلتی و سایر مدل ها در مزون گالانت تهران طراحی، تولید و ارائه می شود.

در آن زمان پارچه ها با دست ریسیده می شد، بافته می شد و خشك می شد، و در نتیجه استفاده اقتصادی و صرفه جویانه از پارچه معمول بود؛ دامن ها را به شكل جمع، بزرگ و پف كرده درست می كردند، طول آستین ها تا زمین ادامه داشت و دنباله دامن در پشت لباس به طول چند متر كشیده می شد. لباس عروس مدل ماهی به دلیل اینکه فرم کمر را خیلی خوب جلوه میدهد میتواند پیشنهاد خوبی برای انتخاب لباس عروس برای شما باشد. شما برای خرید یک پیراهن زنانه ارزان هم باید فرم بدن خود را بشناسید، هنگامی که فرم بدن خود را شناختید، به دنبال لباسی باشید که بتواند ویژگیهای مثبت شما را برجسته کند، همچنین حتما به سایز آن دقت کنید تا متناسب با فرم شما باشد. جواهرات عروس هم به عنوان بخشی از جهیزیه او، مورد توجه و بحث قرار می گرفت. با دیگر اکسسوری های لباس عروس مانند تاج عروس در اختیار او قرار دهید.

7- در مورد مدل تاج و موهای تان با آرایشگر صحبت کنید. ولی بهتر برای انکه هماهنگی بین مواردی که دوست دارید تا مدل لباس و تور و تاج به ظاهر و استایل بیاید و جور باشد بهترین راه کمک گرفتن از طراح تان است. در حالی که قطعاً این لباس برای فصلهای گرم مناسب است، شما میتوانید این لباس عروس را در هر زمانی از سال با اکسسوری مناسب استفاده کنید. حسن طرح A-line این است که برای هر اندامی مناسب است. در آن زمان ازدواج های سلطنتی دارای اهمیت سیاسی بسیاری بود و برای ایجاد اتحاد و پیمانی محكم بین دو كشور انجام می شد، بنابراین لازم بود تا عروس جوان عالی و باشكوه به نظر برسد تا اعتبار و حیثیت كشور خود را تقویت كند و با نشان دادن ثروت و توانگری ملت خود، بر كشور داماد تاثیر بگذارد.

گاهی اوقات لباس عروس چنان با جواهرات پوشیده می شد، به طوری كه پارچه لباس در زیر آنها پنهان می شد؛ در قرن پانزدهم زمانی كه شاهزاده مارگارت در انگلستان ازدواج كرد، لباس او به حدی سنگین بود كه نمی توانست حركت كند و به كمك دو نفر به كلیسا برده شد! بنابراین عروس باید به شكلی لباسی می پوشید كه به بهترین شكلی معرف خانواده او باشد؛ لباس او تنها معرف شخص او نبود. لباس عروس پفی بیشتر برای خانمهای قد بلند مناسب است و به خودی خود قد عروس را بزرگتر نشان میدهد. اگر عروسی می خواست که حتما لباس عروس سفید داشته باشد، می توانست آن را برای مراسم، قرض بگیرد یا اجاره کند.