در غیر اینصورت چندان زیبا نخواهد بود

همچنین میتوانید برای خرید لباس عروس مقدار هزینهی خود را با فروشنده در میان بگذارید، تا شما را راهنمایی کند. در ایران نیز بسیاری از خانمها و البته آقایان توجهی ویژه به طراحی لباس عروس دارند و بهدنبال خرید یا اجاره لباس عروسی شیک، حرفهای، زیبا و چشمنواز هستند. لباس عروس آبی یا سفید؟ متناسب بودن لباس یعنی شما به راحتی با آن برقصید و بنشینید همچنین این لباس برای اندامهای ساعت شنی هم گزینهی خوبی است. شاید تصور کنید مدل لباس عروس ایرانی یعنی حجاب کامل، اما اینطور نیست، طرح و مدل پیراهن عروس ایرانی هم مطابق با هر سلیقهای است. البته این مدل لباسها در فیلمبرداری و عکاسی بسیار با شکوه به نظر میرسد اما پوشیدن این لباسها اجازه نمیدهد در شب رویایی خود احساس راحتی داشته باشید.

در مورد این که کدام نوع لباس عروس مناسبتان است، میتوانید به سراغ لباسهای دیگر خود بروید، اگرچه رسمیت آنها بسیار کمتر از لباس عروس است، اما بفهمید که به طور کلی از چه لباسی استفاده میکنید و در چه سبکی احساس راحتی میکنید. مطمئن شوید که در لباس عروس به راحتی می توانید تکان بخورید. اولین رقص: در همین هنگام که شما دارید با همسرتان میرقصید مطمئن شوید که کسی از شما عکس میگیرد و علاوه بر خود رقص به لباس شما نیز توجه میکند. اگر قرار است لباس عروس کرايه کنيد، از تميز بودن کامل لباس و شستشوي آن در خشکشويي کاملا مطمئن شويد. اگر ریز نقش هستید و قد کوتاهی هم دارید، بهتر است سراغ دیگر مدل های لباسی که در ادامه مقاله پیشنهاد میکنیم بروید.

برای انتخاب لباس دنبالهدار باید به قد خود توجه کنید زیرا برای خانمهای قد کوتاه توصیه نمیشود. اگر علاقه انواع لباس عروسمند به لباس دنبالهدار هستید، میتوانید لباسی را انتخاب کنید که پارچهی دنبالهی آن جدا میشود و فقط در زمان عکاسی و فیلمبرداری از دنباله آن استفاده کنید. اگر نیمتنهی لاغری دارید این مدل تناسب اندامتان را حفظ میکند همچنین برای بهتر دیده شدن میتوانید پف دامن لباس را کم و زیاد کنید. برای این که بند لباس زیر تان از زیر لباس برجسته نشود یا نوار آن، سبب جمع شدن پوست و بالا و پایین رفتن لباس زیر و ایجاد حالت برآمدگی و تو رفتگی، در ناحیه پشت و زیر سینه تان نشود، باید لباس زیرتان را دقیقا اندازه بدن تان بخرید . فرم ساعت شنی: اندازه مفصل ران و شانهها تقریباً یکسان است، اما ناحیه کمر شما کاملا مشخص هستید.

به نظرات مشاوران مزون و لباس اعتماد کنید؛ ممکن است مشاور مزون، از مادر شما هم مسن تر باشد اما هرچه باشد او خبره این کار است. به همین دلیل مهم است که بهترین مدل لباس که با اندام و ظاهر شما کاملا تناسب داشته باشد را انتخاب کنید و در این زمینه باید حسابی وقت بگذارید و جست و جو کنید. اگر در شرف برگزاری مهم ترین مراسم زندگی تان هستید بهتر است کمی بیشتر درباره انتخاب لباس عروستان دقت کنید و لباس عروس تان را از میان مدل های مختلفی که ما در اختیارتان قرار میدهیم هم میتوانید انتخاب کنید . لباس عروس ، یکی از رویایی ترین پوشش هایی است که بانوان در طول زندگی بر تن می کنند و خاطره انگیز ترین شب زندگی خود را جشن می گیرند. مثلا لباس عروسهای قبیله هوپی لباسی سفید با راهراههای قرمز است.