در غیر اینصورت چندان زیبا نخواهد بود

در آن زمان پارچهها با دست ریسیده میشد، بافته میشد و خشک میشد، و در نتیجه استفاده اقتصادی و صرفه جویانه از پارچه معمول بود؛ دامنها را به شکل جمع، بزرگ و پف کرده درست میکردند، طول آستینها تا زمین ادامه داشت و دنباله دامن در پشت لباس به طول چند متر کشیده میشد. این دسته از لباس عروسها یقهای به شکل عدد 7 فارسی یا حرف v انگلیسی دارند و میتوانند یقهای خیلی باز داشته باشند و نمای زیبایی به لباس بدهند. لباس عروس منعکس کننده شخصیت عروس است و بسیاری از خانمها میخواهند لباس عروسی خود را به عنوان یادبودی برای روز خاص خود حفظ کنند. علاوه بر این امروزه بسیاری از طراحان، لباس عروس های پوشیده و محجبه طراحی می کنند.

در گذشته، رنگ آبی نمادی از پاکدامنی بود و به همین دلیل در گذشته بسیاری از زنان رنگ آبی را برای لباس روز عروسیشان انتخاب میکردند. لباس عروس خاکستری: یعنی به راه دوری خواهید رفت. ، گاهی لایههای داخلی لباسهای عروس به دلیل شستشوی نامناسب آب میرود و ایستایی و آراستگی لباس برای همیشه از بین خواهد رفت. بارها احتمالا برایتان پیش آمده که در مراسم مختلفی شرکت کرده اید و با وجود آنکه لباس عروس ، گران قیمت و توسط حرفه ای ترین طراحان داخلی و حتی بین المللی دوخته شده است، نظر شما و دوستانتان را در مراسم جلب نکرده است و به بد فرمی و عدم تناسب پوشش فاخر با چهره و استایل عروس خانم، انتقاد کرده اید.

خانم عروس به نام ” لی لی تان ” 28 ساله، زمانیکه قصد ازدواج با نامزدش را داشت، دارای اوضاع مساعد مالی نبودند و به همین دلیل نمی توانستند لباس عروس گران قیمت برای مراسم عروسی سفارش دهند. اغلب لباسهای این برند دنبالهبلند هستند و بیشتر برای خانمهای با قد متوسط و بلند مناسب اند. استفاده از گردن بندهاي كوتاه يا متوسط بسيار عالي است. همينطور بهتراست كه از دامن و شلوار با رنگ تيره ومات استفاده كنند و سعي كنند از دامن گلدار و پليسه دار و يا داراي تزئين استفاده ننمايند. در این مدل لباس، دامن از زیر سینه شروع میشود و ساده و صاف به سمت پایین میآید.

قبل از دوخت لباس عروستان حتما در ابتدا با صاحب مزون صحبت کنید تا در صورت وجود هر گونه اشکال در لباس، حتما باید آن را اصلاح کند. پوشیدن لباس عروس با دامن های پفی و پرنسسی همواره آرزوی دختر بچه هاست. پوشيدن بلوز و دامن به اين گروه جلوه خوبي مي دهد. اين گروه مي توانند به راحتي لباسهاي چهارخانه، راه راه (حتي با راههاي افقي) و گلدار (حتي با گلهاي درشت) بپوشند. در واقع با دانستن نكاتي راجع به اندامها و لباسها، مي توانيم تمركز و توجه را از نقطه اي از اندام كه نماي مناسبي ندارد، دور كنيم.