تشریفات مجالس ژمیس

در روزهای عادی و مجالس دورهمی و جشن های غیر رسمی و خودمانی انتخاب کت هایی با سرشانه های پهن و افتاده اشکالی ندارد و برخی افراد به دلیل این که در آن ها احساس راحتی می کنند به سراغ این مدل کت ها می روند. رنگی که نشات از رنگ زمین می گیرد و احساس وقار و آرامش و سادگی و صمیمیت را منتقل خواهد کرد. پوشیدن کمربند در کتوشلوار دامادی این حس را منتقل میکند که لباستان کاملا اندازه نیست. دامادی شیک پوش و خوش تیپ با یک اصلاح و آرایش مناسب که برازندگی او را در این شب بیادماندنی دو صدچندان کرده است . همانطور که میدانید یکی از مهمترین موضوعات برای هر عروس و دامادی در روز برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی انتخاب یک لباس مناسب و زیبا برای چنین روز خاص و به یادماندنی است. یک بله برون ساده و خاص در پارک! شما را در معذوریت های اخلاقی برای خرید مدل های خاص لباس دامادی قرار ندهد.

پدر آقا حسام پیشنهاد داد که چون هر دو خانواده در مسافرت هستیم برای گردش به بیرون برویم و شاهرود را ببینیم. به طور مثال اگر یقه کت دامادی ساتن می باشد، پاپیون یا کراواتتان نیز از جنس ساتن نباشد بهتر است. وقتی دکمه ها بیشتر از دو عدد باشند پیراهنی که داماد پوشیده است خیلی بیشتر از کتش به چشم می اید. از دیدگاه نظریه پردازان مد، برای افراد چهار شانه کت هایی با یک ردیف دکمه مناسب است زیرا کت هایی که دو ردیف دکمه دارد عرض شانه ها را بیشتر نشان می دهد. برای یک مراسم عروسی رسمی برنامه ریزی کرده اید؟ کاربرانی نیز داماد را به خاطر قبول کردن پوشیدن لباس عروسی تحسین میکنند اما عدهای داماد را پذیرفتن چنین پیشنهادی سرزنش میکنند و او را نادان خطاب میکنند.

آبی اقیانوسی اگر چه خیلی مرسوم نیست، اما رنگ متفاوتی برای داماد های خوش تیپ مشکل پسند به شمار می رود. گفتم برای ازدواج همین که بدانم طرف مقابلم دیندار و با اخلاق است برایم کافی است. مثل لباسهای کار شده با گیپور یا سنگ دوزی و یا مروارید دوزی شده استفاده کنید که جلوه بیشتری در این لباسها دیده بشه. یا یک مراسم ساده با صرف نهار است؟ پیش نیامده بودیم با هم حرفی بزنیم. حسام گفت خب حقوق من از آن هم کمتر است! من هم سعی می کردم جواب همه سوال هایش را منطقی و مطابق معیار هایم بدهم. با اشتیاق شروع کرد به شرح معیار های خودش و خواست بیشتر درباره من بداند. این دکمه ها عرض سینه را بیشتر نشان داده و فرد را بسیار شیک و رسمی نشان می دهند. این حساسیت در انتخاب لباس، برای انتخاب کت و شلوار دامادی بیشتر می شود.

ما اصالتا شاهرودی هستیم و برای تعطیلات رفته بودیم شاهرود منزل اقوام، به خاطر همین خانواده آقا حسام آمدند منزل اقوام ما برای خواستگاری. به این ترتیب همه می توانند به سبکی که می خواهند کت و شلوار خود را انتخاب کنند، ولی با وجود تفاوت ها طوری به نظر برسند که گویا مکمل یکدیگرند. حسام طوری رفتار می کرد که انگار من رفته ام خواستگاری اش و مزاحم مجردی اش شدم! همچنین گاه میتوان خلاقیت به خرج داد، مثلاً رنگ کروات داماد را با رنگ کل لباس عقد خانم هماهنگ کرد. من از بی ربطی این موضوع خندم گرفت و گفتم خب چه ارتباطی به ما دارد؟ عصر به یکی از پارک های شاهرود رفتیم و فرش انداختیم و نشستیم. به شما توصیه می کنیم که شلوار راسته به تن کنید. فردای آن روز آزمایش دادیم و وقتی جواب ها مثبت شد قرار شد عقد کنیم. به هر حال آمدند خواستگاری و قرار شد برویم در اتاق دیگری و صحبت کنیم.