تزیین عیدی عروس و داماد با ایده های جدید و شیک برای عید نوروز

افرادی که قد کوتاه تر و یا اندام چاق تری دارند می توانند از این نوع کت ها استفاده نمایند. هر اندازه اکسسوری، کت شلوار ، جوراب و کفش و کراوات/پاپیون/دستمال جیبی هم رنگ یا با ترکیب رنگ متناسب باشد، استایل کشیده تر می شود. یا برای مثال اگر مراسم ازدواج شما قرار است یک مراسم بهاری- تابستانی، در زمان روشنی روز و فضای باز مانند یک باغ خانوادگی در محیطی با ترکیب رنگی شاد و تابستانی باشد، ایده ی بهتری است اگر از پیراهنی نه خیلی دنباله دار توری با پترن و الگویی به سلیقه ی خودتان استفاده شود. دیگر آن که رسم است که با پوشیدن تاکسیدو از پیراهن سفیدرنگ استفاده میکنند، اما با کتوشلوار معمولی از هر پیراهنی با هر رنگی استفاده میشود. کت شلوار یکی از مرسوم ترین لباس ها برای دامادها به شمار می رود و اگر شما تمایل دارید استایل و تیپی کاملا رسمی داشته باشید می توانید کت شلواری با رنگی مناسب را برای پوشیدن انتخاب نمایید.

پاسخ به این پرسش چندان راحت نمی باشد.گهگاه کت شلواری را می پوشید که به نظرتان قشنگ می آید و اینگونه هم هست. هم راستا کردن الگو های انتخاب شده با طراحی مد و لباس و اندام شما، می تواند ظاهر شکیلی را برایتان به ارمغان آورد. روی آن عگال میگذارند، عگال، رشتهای کلفت و طناب مانند است که دو سر آن به هم متصل است. این نوع کت و شلوار که طرفداران زیادی دارد، بدون یقه بوده و جایگاه آن در کشورهای شرق آسیا است. کت هایی که دارای یک و یا دو دکمه هستند یقه بازتری دارند و به همین دلیل پیراهن زیر کت بیشتر نمایان می شود. اگر در انتخاب لباس دامادی نیاز به مشاوره در انتخاب رنگ و پارچه داشتید، سوالات خود را کامنت کرده تا توسط کارشناسان لوکس تهران بررسی شود. به دلیل اهمیت شب عروسی و لباس داماد باید در خرید آن دقت شود تا کت و شلوار دامادی دقیقاً متناسب با سایز داماد و سلیقه او باشد، تا جلوه زیبایی را در این شب به یاد ماندنی برای داماد به ارمغان آورد.

انتخاب تمامی این لباسها تنها به سلیقهی شخصی داماد و استایل او بستگی داشته و اگر هر کسی نسبت به استایل و سلیقهی خودآگاهی داشته باشد، قدرت اختیار دارد. اگر تمایل دارید لباسی که در مراسم عقد کنان تان می پوشید با لباس مراسم عروسی متفاوت باشد می توانید رنگ کت و شلوارتان را متضاد با یکدیگر انتخاب نمایید همچنین برای تکمیل جذابیت استایل خود بهتر است از اکسسوری هایی نظیر پاپیون و کراوات و … دکمه کت و شلوار داماد باید دارای یک سری ویژگیها باشد از جمله اینکه برای دامادهایی با قد کوتاه و ریز جثه، کت یک دکمه بهترین گزینه است. برای آنکه قد بلندتر به نظر برسید، بایستی در گزینش پارچه کت وشلوارتان خیلی دقت بکنید. اما امروزه به جای شمشیر از نوعی چوب گرد و دراز به نام «خیزران» استفاده میشود.

از خانه داماد شیرینی و کله قند و شکلات و لباس و طلا و جواهر را داخل سینی بزرگ که مجمه نام دارد می ریزند و آن را تزیین می کنند و سپس مجمه ها را بر سر می گیرند به همراه داماد و فامیل های داماد به خانه عروس می برند. عگال، فتره را روی سر محکم میکند ، و بروی لباس بشت میپوشد. امروزه دامادها به جای عمامه، عگال و قنره بر سر میگذارند. همه افراد سعی می کنند لباسی متناسب با فرهنگ و اداب در مهمانی ها و مجالس بر تن داشته باشند. کت هایی که دکمه های کمتری نسبت به بقیه کت ها دارند حالت رسمی تری دارند. اما چند نکته هست که در ست لباس عروس و داماد باید به آنها توجه شود. یکی از انواع لباس هایی که برای مراسم عقدکنان مورد توجه دامادهای جوان قرار می گیرد ست جلیقه و شلوار است و اگر شما تمایل دارید پوششی خاص داشته باشید می توانید از این مدل لباس استفاده نمایید.