تزئین لباس داماد در سبد گل – فنیکا

اگر اینطور است که فقط باید به روز عروسی فکر کنید اما اگر این فکر و ایده را نمیپسندید و معتقدید که اگر کتوشلوار را فقط یکشب بپوشید، اسراف کردهاید، بهتر است که در انتخاب کت و شلوار دامادی بهفکر خرید گزینهای باشید که بعدها هم برایتان کاربرد دارد و میتوانید آن را در مجالس و مراسم مختلف بهتن کنید. پارچه این کت و شلوار باید طوسی براق باشد. از دیرباز تاکنون رایج ترین کت و شلوار ها برای دامادها، کت و شلوار مشکی بوده است. اگر داماد کت شلوار از میرداماد بخره ۱۰ میلیون، لباس عروس با کارهایی که روش انجام میشه حدود دو برابر قیمت کت شلوار دامادیه و باید حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون هزینه کنه. در فرآیند بررسی قیمت و جنس و پارچه، بهترین گزینه را به شما معرفی کند.

توجه داشته باشید که مکان برگزاری عروسی هم در طراحی استایل شما به صورت غیر مستقیم نقش دارد. در واقع باید لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید و می توانید در کنار همسرتان عکسهای زیبا و طبیعی بگیرید. لباس عقد برای دامادها در انواع طرح های متنوع موجود می باشند و بهتر است شما با توجه به سلیقه شخصی و ویژگی های ظاهری تان از بین آن ها لباسی مناسب را انتخاب نمایید. ریش کم پشت و مرتب شده توسط آرایشگر گزینه مناسبی برای این دامادها به شمار می رود. داماد دارای صورت لوزی شکل: یک ریش پر می تواند به کوچک کردن و ملایم تر کردن چهره این دامادها کمک کند. حتی می توانند با خط ریش بلند و پر و ریش کم پشت آرایش خاصی داشته باشند.

داماد دارای صورت مثلثی شکل: دامادهای با این فرم صورت باید چانه خود را با ریش حجیم کنند و یک خط ریش داشته باشند. داماد دارای صورت مربعی: باید مدلهایی را انتخاب کنند که چهره آن ها را ظریفتر و مستطیلی شکل نشان دهد. مهم ترین قسمتی که در سایز زدن لباس داماد باید در نظر داشته باشید این است که سرشانه ی کت کاملا روی سرشانه های شما قرار گرفته باشد. اگر جشن عروسی شما خیلی رسمی نیست حتی می توانید کت را حذف کنید. بنابراین اگر کت و شلوار شما به رنگی روشن است، بایستی کت وشلوار ساقدوش شما تیره تر باشد یا اگر ساقدوش شما از کراوات استفاده می کند، شما از پاپیون استفاده بکنید. دامادهای فربه، خوب است از رنگ های روشن خودداری کنند و رنگ های رسمی مانند سیاه و سرمه ای را در نظر داشته باشند تا استایل آن ها لاغر تر جلوه کند.

مثلا دامادهای لاغر و ریز نقش می توانند از کت و شلوار روشن و جلیقه استفاده کنند تا جلوه ی بهتری داشته باشد و همچنین دامادهای درشت هیکل می توانند از رنگ های تیره و کت های بدون اپل یا با اپل کوچک برای لاغرتر نشان دادن خود بهره بگیرند. مثلا اگر در تابستان کتوشلواری ضخیم به تن کنید، در نهایت مجبور میشوید کت را دربیاورید و استایلتان در طول مراسم بههم میخورد. اما باید بدانید این مدل کت ها هرگز برای لباس دامادی مناسب نیست و جلوه ی بدی به اندامتان می دهد . از قدیم الایام رسم بر این بود که لباس عروس را سفید و لباس داماد را مشکی در نظر می گرفتند اما امروزه تنها از رنگ مشکی برای کت و شلوار استفاده نمی کنند .رنگ هایی مانند سفید ، کرم ، قهوه ای ، آبی ، طوسی و … همچنین لباس شیک و ستی را انتخاب می کند که از هر لحاظ مناسب اندامش بوده و با فرهنگ و مد روز نیز تطابق داشته باشد.