از پیراهن تنگ اصلا استفاده نکنید

همه یک جورهایی این قانون را قبول دارند ولی داماد باید سعی کند در حالی که شانسی برای نفر اول بودن را ندارد، دست کم شخص شماره دو از نظر لباس و پوشش در مراسم خود باشد. جلیقه ی بزرگ زیر کت و شلوار بد می ایستد و جلیقه ی کوچک یا پاره می شود و یا برای تان ناراحتی ایجاد می کند. سعی کنید که قد کت برای شما مناسب باشد. ببینید روز عروسی دقیقا چه سایزی هستید و متناسب با همان روز یک دست کت و شلوار خوب و مناسب تهیه کنید. البته در حین ساخت این ترکیب ، فراموش نکنید که با رنگ پوست خود مطابقت داشته باشید. شاید شما با این کت ها جذابتر به نظر برسید ولی نکته اینجاست که شما روز پر افت و خیزی را دارید و اگر ناگهان کت و شلوار شما پاره شود، دیگر هیچ کاری برای کت و شلوار خود نمی توانید بکنید و این یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای آقا داماد در روز عروسی بیفتد.

شاید این تئوری برای آن زمان که عروسی ها از ظهر با عقد شروع میشد و بعد به عصر و شب ختم میشد مناسب بود، اما امروزه که اکثرا عروسی ها نهایت ۵-۶ ساعت است. بنابراین انتخاب یک کراوات متناسب و هماهنگ با کت و شلوار تان زیاد اهمیت دارد. این یک بحث تخصصی است و جا برای بحث و برسی زیاد دارد. همچنین استفاده زیاد از زیورآلات انتخاب درستی نیست و باعث میشه شما زیاد جذاب دیده نشین. این افراد هم، مانند خواهر عروس و داماد نباید از لباسهایی که دارای تنالیته رنگ سفید هستند استفاده کنند. در مقابل نیز اگر می خواهید در فضای عروسی از باقی افراد متمایز باشید این رنگ انتخاب مناسبی محسوب می شوند. شما می توانید از کت و شلوار سورمه ای ساده استفادهد کنید. دقت کنید که اپلهای کت درست روی سرشانههایتان قرار بگیرند و از سرشانه های تان بیرون نزنند. در صورتیکه دست و بال شما اندکی تنگ است، چندین انتخاب پیش روی شما است.

دنباله و شنل کوتاه در کنار کمربند، نگینکاری و سنگکاریهایی که بر روی لباس وجود دارند نیز میتواند بر زیبایی پیراهن شما بیفزاید تا بیش از حد ساده نباشد. به خصوص لباس عروس که از پارچه هایی با جنس و الیاف ظریف دوخته می شود. • کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک برای افرادی که قد بالاتنه آنها نسبت به پایین تنه کوتاه تر است مناسب است و کت های کوتاه برای افرادی که پاهای کوتاهی دارند ، برازنده تر است. انتخاب سبک مناسب کت و شلوار برای داماد موجب می شود که او در این شب مهم زندگی اش بدرخشد پس هنگام انتخاب کت و شلوار به سبک آن دقت کنید. در حالت ایستاده و نشسته دکمه ها خیلی به کمک شما می ایند، وقتی می نشینید دکمه ها را برای راحتی بیشتر باز خواهید کرد زمانی که دکمه های کت شما کمتر باشد باز و بسته کردن آن ها هم آسانتر خواهد بود.

در هر صورت پا را خیلی در این مورد فراتر نگذارید. در هر صورت اصلا ایرادی ندارد که آن را یک بار دیگر به صورت اختصاصی بپوشید. یعنی اینکه پارچه های تیره رنگ شما را به خواسته تان نزدیکتر می کنند و پارچه های راه راه عمودی شما را درست به آنچه که می خواهید می رسانند. همان طور که قبلا گفتیم، رنگ مشکی، رنگی برای همه فصول و از جمله رنگ های دیپلماتیک به شمار می رود که در کنار رنگ آبی نفتی، در استایل های بهاره، تابستانی، پاییزه و حتی زمستانی مقامات سیاسی بین المللی مشاهده می شود. برای انتخاب مدل کت و شلوار هم میتوانید از کت های شش دکمه و یا سه دکمه استفاده نمایید. ولی از سوی دیگر عروس خانم ها برایشان خیلی چیزها مهم است و مهمتر اینکه در چه محیطی قرار دارند برایشان مهم است. یکی از سوالات رایج درخصوص ست لباس عروس و داماد، محل فروش آن است.