از پیراهن تنگ اصلا استفاده نکنید

بعد از انتخاب کت و شلوار مناسب که مهمترین قسمت خرید برای داماد است و حتما باید برای آن به خوبی وقت بگذارد و کت و شلواری را انتخاب کند که حتما با اندامش متناسب باشد و به خوبی بر روی بدنش بنشیند، به سراغ اکسسوری ها میروید. او دربارهی حداقل هزینه یک دست کت شلوار گفت: «کت شلوار داماد که لباس متفاوتی است اکسسوریهای مختلفی داره، کت شلوار شروعش از ۲ میلیونه، با اکسسوری مثل پیراهن، کراوات، کمربند و دکمه سردست حدود ۱ میلیون هم اضافه میشه. کت و شلوار دامادی، ترفندهای انتخاب لباسی که در آن داماد می شوید! در ادامه 62 مدل لباس عقد عروس و داماد را با هم خواهیم دید. این درست است که برای مراسم عقد یا در محضر میتوان بهجز لباس سفید به سمت لباسهای دیگری هم رفت، اما نکتهای که باید مدنظر باشد این است که تا جای امکان باید به سمت رنگهای شاد رفت و نه رنگهایی مثل مشکی یا قهوهایِ تیره.

اما این صحبت ها ملاک این نیست که شما به سراغ کت و شلوار براق بروید. اما تناسب تناژهای رنگ پاپیون و کت شلوار درنظر گرفته شود. این مدل از رسمی ترین و متداول ترین مدلهای کت و شلوار دامادی است. در اینجا، تازه ترین مدها در زمینه کت و شلوارهای داماد و ساقدوش ها و چگونگی هماهنگ کردن لباس های ناهمشکل و غیر همرنگ را به شما نشان می دهیم. این رنگ ها شامل مشکی، آبی نفتی، خاکستری زغالی، قهوه ای و کت و شلوارهایی که نقشی از راه های باریک بر روی خود دارند. این کت و شلوار شامل یک کت بلند تا بالای سینه و دنباله ای تا زانو است.

برای افرادی که بدنی تنومند دارند کت هایی با یقه آرشال که دو لبه پایینی کت روی هم قرار نمی گیرد بسیار مناسب است. بسیاری از افراد برای انتخاب کت و شلوار دامادی، توجه فراوانی به مدل های باب شده در آن سال دارند، در صورتی که ممکن این مدل ها مناسب داماد نباشد مثلا تنگ یا کوتاه باشد و یا تا تمام شدن مهمانی شما را خسته کند. برای این افراد کت های دو لبه و 6 دکمه بسیار مناسب است. در پوشیدن این کت دقت کنید زمانی که ایستاده اید دکمه کت را ببندید و زمانی که نشسته اید دکمه کت را باز کنید. نکته مهم در مورد این ست این است که می توانید بارها و بارها برای مراسم های مختلف ان را بپوشید. انتخاب دکمه سردست ست شده با سنجاق کراوات و استفاده از ان برای کت و شلوار دامادی، به داماد یک حالت رسمی و وقار خاصی می بخشتد.

برای جیب کوچکی که روی کت قرار گرفته است را خالی نگذارید. اگر دستمال ابریشمی برای جیب کت انتخاب می کنید بهتر است این دستمال از جنش کراواتتان باشد. اگر برای جیب کت یک گل مد نظر شماست باید این گل کوچک باشد. نکته مهم برای این افراد این است که انتخاب کت هایی که دارای 4 دکمه و یا دو ردیف دکمه هستند، حجم شانه ها را بیشتر نشان می دهد. از قدیم گفته اند که در لحظه ورود به جایی کفش شما نشانه شخصیت شماست، پس مهم است که کفشی تمیز و مرتب به پا داشته باشید. شما خودتان هم می دانید که با پوشیدن کت و شلوار روز عروسیتان حس خوبی به شما دست می دهد ولی بالاغیرتا آیا هر مردی نمی خواهد یک بار حداقل برای یک بار از لحاظ ظاهری جیمز باند بودن را در زندگی تجربه کند؟ این کت ها برای افراد بلند قد (80/1 متر و بلندتر) یک گزینه عالی است.